Warsztaty majora Korwina 2021

Zapraszamy do udziału w Warsztatach historycznych w formie mini obozu „Młodzi żołnierze batalionu Armii Krajowej majora Korwina”! Termin warsztatów to 23 lipca -1 sierpnia 2021 r. Organizatorem programu jest Stowarzyszenie MGH im. II batalionu 18 pułku piechoty. Udział w Warsztatach jest bezpłatny.
Program zawiera poznawanie historii i walorów przyrodniczych regionu powiatu sochaczewskiego. Nauka: poruszania się po mapie i orientacji w terenie, biwakowania w terenie, rozbijania namiotów i budowy obozowiska, przygotowania i bezpiecznego rozpalania ogniska, gotowania w terenie, udzielania pierwszej pomocy, pracy w zespole oraz technik strzeleckich. Tematy dotyczące historii regionu, ze szczególnym uwzględnieniem udziału żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Skowronek” podczas II wojny światowej. Dodatkową atrakcją będą wycieczki do jednostek wojskowych i muzeów w Warszawie, Tomaszowie Mazowieckim i Wrocławiu, a także spływ kajakowy rzeką Bzurą i in.
Rekrutacja uczestników projektu odbędzie się Kramnicach Miejskich w Sochaczewie, dnia 17 lipca 2021 r. o godzinie 9.30. Podczas rekrutacji krótki test podstawowej wiedzy na temat działań żołnierzy Obwodu AK „Skowronek”.
Warsztaty odbędą się w dniach 23 lipca – 1 sierpnia 2021 r. i są skierowane do młodzieży w wieku 10 – 17 lat. Docelowa grupa uczestników biorących udział w projekcie wynosi maksymalnie 35 osób.
Udział w Warsztatach jest bezpłatny.
Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 16 lipca 2021 r. na adres:
lub dzwonić pod numer telefonu :
783597175
Zadanie „Warsztaty historyczne „Młodzi żołnierze batalionu Armii Krajowej majora Korwina r.” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jakub Wojewoda

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz