Wakacje z historią w tle

SOCHACZEW Stowarzyszenie MGH im. II batalionu 18 pułku piechoty zaprasza do udziału w Warsztatach historycznych w formie mini obozu „Młodzi żołnierze batalionu Armii Krajowej majora Korwina”. Termin warsztatów to 23 lipca-1 sierpnia 2021 r.

Program zawiera poznawanie historii i walorów przyrodniczych regionu powiatu sochaczewskiego. Nauka poruszania się po mapie i orientacji w terenie, biwakowania w terenie, rozbijania namiotów i budowy obozowiska, przygotowania i bezpiecznego rozpalania ogniska, gotowania w terenie, udzielania pierwszej pomocy, pracy w zespole oraz technik strzeleckich. Tematy dotyczące historii regionu, ze szczególnym uwzględnieniem udziału żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Skowronek” podczas II Wojny Światowej. Dodatkową atrakcją będą między innymi wycieczki do jednostek wojskowych i muzeów w Warszawie, Tomaszowie Mazowieckim i Wrocławiu, a także spływ kajakowy rzeką Bzurą – powiedział nam Jakub Wojewoda, prezes Stowarzyszenia.

Rekrutacja uczestników projektu odbędzie się Kramnicach Miejskich w Sochaczewie 17 lipca o godzinie 9.30. Podczas rekrutacji zostanie przeprowadzony krótki test podstawowej wiedzy na temat działań żołnierzy Obwodu AK „Skowronek”.

Same warsztaty odbędą się w dniach 23 lipca-1 sierpnia i są skierowane do młodzieży w wieku 10-17 lat. Docelowa grupa uczestników biorących udział w projekcie wynosi maksymalnie 35 osób.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia należy składać do 16 lipca na adres: majorkorwinak@gmail.com lub dzwonić pod numer telefonu:783 597 175.

Dodajmy, że organizację warsztatów historycznych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

dot

Fot.: SMGH

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz