W lipcu nie będzie nudno

fot.archiwum
Reklamy

Tego lata w Sochaczewie nikt nie będzie się nudził, a szczególnie w lipcu. Będą bezpłatne seanse kina plenerowego, koncerty w parku w Chodakowie i parku im. W. Garbolewskiego oraz pokazy historyczne. A po rocznej przerwie powróci Sochaczewski Festiwal Folklorystyczny.

Cykl letnich imprez przygotowanych przez miejski samorząd rozpocznie się 1 lipca. Tego dnia ruszają „Letnie Warsztaty Artystyczne – Kreatywne wakacje” – warsztaty dla dzieci, które zostaną zorganizowane w SCK, ul. Chopina rozpoczną się „Wakacje w bibliotece” w miejskiej bibliotece w kramnicach.

Z kolei dla   dorosłych miasto przygotowało pierwszy seans w ramach Sochaczewskiego Kina Plenerowego, które w tym roku odbędzie się na bulwarach nad Bzurą. Podczas pierwszego seansu, który zaplanowano na godzinę 21.30, zobaczymy „Bohemian Rhapsody”.

Natomiast w piątek, 2 lipca, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza najmłodszych mieszkańców Sochaczewa na Wakacyjne Wariacje Wodne na basenie Orka. Natomiast w sobotę 3 lipca zostanie zorganizowany rodzinny piknik rekreacyjno-sportowy dla dzieci na placu zabaw przy ul. Korczaka.

Muzyka w cieniu drzew

Jednak największy wysyp atrakcji czeka nas w niedzielę, 4 lipca. Tego dnia nastąpi długo wyczekiwany moment – rozpoczną się koncerty letnie organizowane na żywo. Na tę chwilę czekali nie tylko słuchacze, ale i wykonawcy. Pierwszy koncert pt. „Powitanie Lata” rozpocznie się o godz. 16.00 w Parku w Chodakowie i przepełniony będzie muzyką w wykonaniu instrumentów dętych. Orkiestra Dęta Sochaczew wprowadzi słuchaczy w świat marszy i utworów rozrywkowych. Następnie umiejętności swe zaprezentuje kwintet blaszany „Fine Brass Ensemble” .

Natomiast na scenie w parku im. I. W. Garbolewskiego odbędzie się koncert plenerowy zatytułowany „Rozmowy z Chopinem i Historią”, podczas którego zaprezentują się uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie. Element literacki tego wydarzenia zaprezentuje Stanisława Podgórska.

Pierwsza niedziela lipca upłynie nam również na rodzinnym pikniku dla dzieci na placu zabaw przy Al. 600-lecia w Trojanowie. Z kolei w parku im. F. Chopina odbędą się pokazy historyczne w wykonaniu Czarnej Kompanii. Na miejscu zobaczymy obozowisko średniowieczne, będzie wystawa armat średniowiecznych oraz pokaz artyleryjski. Dodajmy, że w każdą niedzielę wakacji na wzgórzu na wszystkich chętnych czekają pracownicy Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Bezpłatni przewodnicy oprowadzą po ruinach zamku, opowiedzą o ciekawostkach i tajemnicach dotyczących przeszłości sochaczewskiej warowni.

Zaplanowano także cykl letnich wystaw w ramach Okno Sztuki, te odbędą się w parku w Chodakowie, parku im. F. Chopina oraz parku im. I. W. Garbolewskiego.

 Na sportowo i folkowo

Równie atrakcyjnie zapowiada się drugi weekend lipca. Ten rozpocznie II Turniej Grand Prix Sochaczewa w Siatkówce Plażowej na boisku do siatkówki plażowej w Karwowie. Z kolei na placu zabaw przy ulicy Fabrycznej piknik rekreacyjno-sportowy dla dzieci, a w SCK przy ul Chopina warsztaty wikliniarstwa.

W sobotę, 10 lipca, w SCK przy ul. 15 Sierpnia odbędzie się koncert rozrywkowy chóru „Vivace” „Muzyka ludowa i nie tylko”. Natomiast następnego dnia, czyli 11 lipca odbędzie się III Sochaczewski Festiwal Folklorystyczny. Jego trzy koncerty zostaną zlokalizowane w parku I.W. Garbolewskiego i wszystkie będą się rozpoczynać o 17.30. Jako pierwsza – 11 lipca wystąpi Góralska Hora ze Szczyrku, kapela folkowa kultywująca muzykę z polskich i słowackich gór, oraz posiadająca w swoim repertuarze utwory etniczne z innych regionów, m.in. z Bałkanów.

Tego samego dnia zaplanowano także rodzinny piknik rekreacyjno-sportowy dla dzieci, plac zabaw przy ul. Kozubowskiego. Z kolei w parku im. F. Chopina będziemy mogli podziwiać „Popis rycerski – przygotowanie do bitwy pod Grunwaldem”, w wykonaniu pocztu rycerskiego herbu Sobol, a w parku w Chodakowie w ramach koncertów letnich odbędzie się koncert Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej zatytułowany „Warszawa da się lubić”.

Lipcowe tango

Trzeci weekend wakacji rozpocznie się w piątek, 16 lipca o godzinie 18.00 potańcówką na dechach w SCK przy ul. 15 Sierpnia 83. Na sobotę 17 lipca, zaplanowano III Turniej Grand Prix Sochaczewa w Siatkówce Plażowej na boisku do siatkówki plażowej na plaży miejskiej, piknik rekreacyjno-sportowy dla dzieci na placu zabaw przy ul. Żwirki i Wigury, oraz warsztaty wikliniarstwa w SCK przy ul. Chopina 101.

Niedziela 18 lipca zapowiada się także atrakcyjnie. Rozpocznie ją piknik rekreacyjno-sportowy dla dzieci na placu zabaw przy ul. Grzybowej. Natomiast w parku im. F. Chopina odbędą się pokazy historyczne – „Z historii dawnych zawodów”, a w Chodakowie koncert letni pt. „Tanga świata” – Tango Libre. W parku im. W. Garbolewskiego będzie mogli wysłuchać koncertu Kapeli Drewutnia w ramach Sochaczewskiego Festiwalu Folklorystycznego.

Kolejny weekend pierwszego miesiąca wakacji zaplanowano w sobotę 24 lipca, rodzinny piknik rekreacyjno-sportowy dla dzieci na placu zabaw w Chodakowie. Natomiast niedziela 25 lipca, to Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego oraz pokazy historyczne w parku im. F. Chopina zatytułowane „Alchemicy, mnisi i uczeni – nauka w średniowieczu i nowożytności”. Tego dnia odbędą się również kolejne koncerty w ramach Sochaczewskiego Festiwalu Folklorystycznego. W parku w Chodakowie usłyszymy „Folklor ze Spiszu” – Pepicek Trio, a w parku im. W. Garbolewskiego koncert zespołu Warszawskie Combo Taneczne.

Dodajmy, że w ostatni dzień lipca odbędzie się m.in. Marsz Nordic Walking z placu Kościuszki do Stodoły nad Bzurą w Kozłowie Biskupim oraz koncert laureatów konkursu „Polskie Drogi” z okazji 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Teatr Maska – spotkanie z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w SCK przy ul. 15 Sierpnia 83

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz