W gminie będzie czyste powietrze

fot.pixabay
Reklamy

IŁÓW Na terenie gminy Iłów aktywnie rusza program „Czyste Powietrze”. W połowie czerwca odbyło się spotkanie konsultacyjne na temat realizacji programu. Efektem tego spotkania jest punkt konsultacyjno–informacyjny dla mieszkańców. Placówka ta ma ułatwić poznanie mechanizmów działania nowego programu i pozyskiwania środków finansowych na wymianę nieefektywnych źródeł energii.

W gminie rozpoczął się cykl szkoleń dla mieszkańców. Osoby oddelegowane na te szkolenia informują nie tyko, jak pozyskiwać fundusze i poprawnie wypełniać wnioski o dotacje, ale też przedstawiają najnowsze przepisy oraz zarządzenia dotyczące ochrony powietrza i środowiska naturalnego.

Wiedza ta – zdaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – na terenie mazowieckich gmin nadal jest niewystarczająca. Stąd pomysł szkoleń w gminach i uruchomienia specjalnych konsultacyjno– informacyjnych, gdzie w wyznaczone dni i godziny będą dostępni na miejscu specjaliści, którzy będą wyjaśniać na bieżąco zawiłości przepisów oraz wskazywać możliwości skorzystania z unijnych i rządowych programów dotyczących czystego powietrza. Mają też pomagać w prawidłowym wypełnianiu aplikacji oraz wspierać przy zbieraniu dokumentów potrzebnych do złożenia wniosków.

W Iłowie Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny Programu „Czyste Powietrze” uruchomiony został w sali numer 27 na pierwszym piętrze w hali sportowej przy ul. Płockiej. Wejście do punktu jest od strony Szkoły Podstawowej. Punkt jest czynny w poniedziałki od 8.00 do 12.00 oraz w piątki od 12.00 do 18.00. Kontakt telefoniczny pod nr 511 876 259, gdzie można uzyskać podstawowe informacje i umówić się na spotkanie z doradcą.

Czego dotyczy program „Czyste powietrze”, można przeczytać na stronie WFOŚiGW – czystepowietrze.gov.pl.

Podobne punkty informacyjne działają już na terenie pozostałych gmin powiatu sochaczewskiego i tam też odbywają się w wyznaczone dni i godziny dyżury specjalistów z WFOŚiGW.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz