Uczniowie dostali stypendia

RYBNO W sali sesyjnej Urzędu Gminy Rybno, 24 i 25 czerwca Damian Jaworski, wójt gminy Rybno, wręczył uczniom z gminy Rybno stypendia za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia sportowe.

Jak co roku chcemy uhonorować najzdolniejszych, najbardziej aktywnych, wykazujących się największą inicjatywą. Ten rok szkolny był bardzo trudny dla wszystkich uczniów, gdyż musieli wykazać się hartem ducha, samodyscypliną i uporem w osiąganiu swych wyników. To nie było takie łatwe, bo ciężar zrzucony na ich barki był ogromny. Większość wyników to wypracowany samodzielnie efekt ich ciężkiej pracy, który teraz premiujemy przyznanym im stypendium. Życzę uczniom dalszego rozwijania wiedzy i swoich pasji – mówi Damian Jaworski, wójt gminy.

Najpierw 24 czerwca stypendia wręczone zostały uczniom klas VII-VIII. Najlepszymi wśród ośmioklasistów byli: Janusz Anasiak, Amelia Birek, Aleksandra Modzelewska i Julia Winnicka. Z kolei z klas VII wyróżniona została Roksana Wasielewska, która również uzyskała stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe.

Następnego dnia, 25 czerwca odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego dla pozostałych uczniów. W tym dniu Damian Jaworski wręczył stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie uczniom klas IV-VI.

W gronie czwartoklasistów najlepszymi byli: Oskar Górecki, Lena Bartosiak i Magdalena Mazgaj, a piątoklasistów Maksymilian Zubrzycki. W klasie szóstej najlepsze wyniki osiągnęli: Oliwia Szymańska, Nikola Rześna, Maja Szymańska i Michalina Stobnicka.

Za osiągnięcia sportowe stypendium dostała Marta Kitlińska.

Natomiast uroczystości zakończenia roku szkolnego dla najmłodszych, czyli przedszkolaków, odbyły się w poniedziałek 28 czerwca.

– Dyrekcji, nauczycielom, uczniom oraz rodzicom dziękuję za ciężką pracę, w tym innym dla wszystkich, trudnym czasie pandemii. Niech wakacje będą czasem odpoczynku i zabawy. Zaś absolwentom życzę właściwych wyborów nowych szkół i powodzenia w kolejnym etapie edukacji – dodał wójt.

BN

Fot. UG Rybno

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz