Tymczasowy areszt dla 26-letniego mężczyzny za rozbój

fot. symboliczne/Policja
Reklamy
Dzielnicowa z Teresina ustaliła, że 26 – letni mężczyzna dokonał rozboju na 68 – latku. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie podejrzany usłyszał zarzut. Przestępstwo, którego się dopuścił zostało popełnione w warunkach recydywy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca gminy Teresin na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara wieloletniego pozbawienia wolności.
W ubiegłym tygodniu w Teresinie doszło do rozboju na 68 – latku. Pobity mężczyzna został przewieziony do szpitala z obrażeniami twarzoczaszki.

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Teresinie ustaliła, że czynu dopuścił się 26 – letni mieszkaniec tej gminy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanego.

Kilka dni później, policjant referatu patrolowo – interwencyjnego będący po służbie, zauważył 26 – latka na jednej z ulic w centrum miasta. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzut rozboju w wyniku którego pokrzywdzony doznał uszczerbku na zdrowiu. Podejrzanemu zarzuca się, że popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 26 – latka środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Podczas wczorajszego posiedzenia, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Rozbój jest bardzo poważnym przestępstwem, zagrożonym karą do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy, kara może wzrosnąć.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz