Sprawdź ważność Sochaczewskiej Karty Mieszkańca

Dokładnie 1647 naszych mieszkańców w wieku od 4 do 24 roku życia może bezpłatnie korzystać z usług ZKM. Tylu przedszkolakom, uczniom i studentom Urząd Miejski nadał stuprocentową ulgę na przejazdy, gdy wyrabiał Sochaczewską Kartę Mieszkańca. Ratusz przypomina, że przed 1 września posiadacze kart powinni się upewnić, czy nadal mają prawo do darmowych przejazdów.

– Karta jest ważna przez rok i należy ją przedłużać, aby nie utracić zniżek. Jedyny wyjątek to osoby w wieku 75+, którym kartę wydajemy bezterminowo. Przypominamy o tym, by nie było niespodzianek i we wrześniu dziecko nie wróciło do domu z karą za przejazd autobusem bez biletu. Można tego łatwo uniknąć sprawdzając przez internet jakie i do kiedy mamy uprawnienia do zniżek – mówi naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Joanna Kamińska.

Termin ważności karty sprawdzimy na stronie sochaczew.informica.pl, gdzie wystarczy podać swój numer PESEL oraz sześciocyfrowy numer karty. W zakładce „Twoje ulgi” znajdziemy wszystkie niezbędne informacje. Za pośrednictwem tej samej platformy możemy złożyć wniosek o przedłużenie Sochaczewskiej Karty Mieszkańca lub wyrobienie nowego plastiku uprawniającego do zniżek.

Do otrzymania Sochaczewskiej Karty Mieszkańca uprawniona jest każda osoba, która rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jej zamieszkania jest miasto Sochaczew oraz nie zalega w opłacie śmieciowej czy podatkach od nieruchomości. Karta wydawana jest dla jednej osoby na okres roku. Przykładowo – karta wydana 1 sierpnia 2021 roku będzie ważna do 31 lipca 2022 roku.

Posiadacze SKM w wieku od 4 do 24 lat, z ważnymi legitymacjami szkolnymi lub studenckimi, mogą bezpłatnie jeździć autobusami ZKM. Pozostali są uprawnieni do 15 proc. zniżek na zakup biletów oraz opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Mają również 15 procent rabatu uprawniającego do korzystania z oferty własnej Sochaczewskiego Centrum Kultury oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji daje z kolei 20 procent upustu, gdy korzystają z pływalni, parku linowego czy lodowiska. Jeszcze większe ulgi przewidziano dla seniorów w wieku 65+ oraz 75+, którzy mogą za połowę ceny korzystać z oferty MOSiR, zajęć organizowanych przez SCK, o połowę mniej płacą za bilety do muzeum ziemi sochaczewskiej. Karta 75+ upoważnia dodatkowo do 50-procnetowej ulgi w opłacie za śmieci. Z takiej samej zniżki korzystają duże rodziny. Równie atrakcyjne ulgi otrzymują krwiodawcy i np. Honorowy Dawca Krwi  – Zasłużony dla Zdrowia Narodu może liczyć m.in. na darmowe wejścia na pływalnię „Orka” i bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Sochaczewie.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz