Sochaczewski festiwal jazzowy

Reklamy

III Sochaczewski Festiwal Jazzowy rozpocznie się w niedzielę 8 sierpnia, a jego trzy koncerty zaplanowano w nowym amfiteatrze, wszystkie o godz. 19.00.

Festiwal rozpocznie znany w kraju i na świecie zespół Włodek Pawlik Trio. Jego lider ma na swoim koncie liczne kompozycje jazzowe, muzykę filmową, teatralną, baletową, na orkiestrę kameralną i symfoniczną. Jest laureatem nagrody Grammy za płytę Night in Calisia. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. Wiktorem, kilkoma Fryderykami, Złotymi Lwami za muzykę filmową, Nagrodą Ministra Kultury.

22 sierpnia zagra Artur Dutkiewicz Trio. Trudno wymienić wszystkie dokonania muzyka, który w czasie długiej kariery grał z najlepszymi polskimi i światowymi jazzmenami. Występował na wielu festiwalach, koncertował w prestiżowych salach całego świata – od Kanady po Australię i Nową Zelandię. Jest nazywany ambasadorem jazzu i propagatorem zrównoważonego stylu życia w zgodzie z naturą.
Koncert w Sochaczewie będzie poświęcony Tomaszowi Szukalskiemu (1943-2012), najwybitniejszemu  polskiemu saksofoniście tenorowemu, legendzie polskiego jazzu.

Festiwal zakończy 29 sierpnia Włodzimierz Nahorny Trio. Lider zespołu to kolejna legenda polskiego jazzu. Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, twórca i członek wielu zespołów. O jego wszechstronności muzycznej świadczy fakt, że z równym powodzeniem bywał muzykiem legendarnej grupy rockowej Breakout, co uczestnikiem festiwali jazzowych, czy kompozytorem takich przebojów jak „Jej portret” i „Tango z różą w zębach”. Wielką wartość mają także jego nawiązania do muzyki poważnej, m.in. Szymanowskiego czy Chopina, muzyka filmowa i teatralna.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz