Rusza remont ulicy Boryszewskiej

Reklamy

Za kilkanaście dni rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej ul. Boryszewskiej w Sochaczewie. Prace obejmą odcinek o długości niespełna pół kilometra. Właśnie podpisano umowę na realizację tej ważnej inwestycji drogowej. Zadanie w całości sfinansowane jest ze środków rządowych.

Droga łączy się z ul. 15-sierpnia dochodzi do skrzyżowania z ul. Inżynierską i Ernesta Kościńskiego i biegnie w kierunku Rokotowa. Jej zniszczony odcinek od skrzyżowania z ul. 15-sierpnia do terenu kolejowego zostanie gruntownie zmodernizowany, na co z niecierpliwością czekają tutejsi mieszkańcy. Stanie się tak dzięki proinwestycyjnej polityce obecnej władzy powiatu, ale też dzięki wsparciu rządowemu. Przypomnijmy, na przebudowę ul. Boryszewskiej sochaczewski powiat otrzymał dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. O tym fakcie informowaliśmy na początku kwietnia br., kiedy to dobre wieści do Sochaczewa przywiózł Maciej Małecki, minister w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Bardzo zaangażowany w sprawy ziemi sochaczewskiej poseł przekazał osobiście staroście Jolancie Gonta symboliczny czek z podpisem premiera Mateusza Morawieckiego. – Dla Zarządu Powiatu jednym z priorytetowych celów jest poprawa komfortu codziennego życia i co najważniejsze, zdecydowana progresywność, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Przebudowa ul. Boryszewskiej z pewnością przyczyni się do realizacji tychże planów. Remont pozytywnie wpłynie na polepszenie połączeń komunikacyjnych miasta z obszarami wiejskimi. To bardzo ważna inwestycja, bo obecny stan techniczny drogi jest bardzo zły, widać tu liczne koleiny, spękania i ubytki. Tym bardziej dziękuję za ogromne zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na to zadanie ministrowi Maciejowi Małeckiemu, na którego zawsze możemy liczyć – mówiła starosta J. Gonta.

W poniedziałek, 19 lipca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Stosowne podpisy pod treścią dokumentu złożyli – Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz Bogdan Głuchowski, prezes sochaczewskiej firmy „Prima”. Towarzyszyli im minister Maciej Małecki i starosta Jolanta Gonta.

– Jako poseł ziemi sochaczewskiej cieszę się, że jest to kolejna inwestycja, która będzie realizowana na terenie naszego powiatu i finansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To jest właśnie element dużego programu Polski Ład, który uruchomiliśmy, by zmieniać i rozwijać Polskę. Chcemy poprawiać jakość, komfort i bezpieczeństwo życia naszych mieszkańców. Przy okazji mogę też pochwalić dobrą współpracę samorządów ziemi sochaczewskiej, w tym przypadku szczególnie samorządu powiatowego na czele ze starostą Jolantą Gonta z rządem premiera Mateusza Morawieckiego, w którym mam zaszczyt pracować. Efektem tego są dobre inwestycje dla mieszkańców, takie jak przebudowa ulicy Boryszewskiej – mówił Maciej Małecki – Myślę, że jesienią na konta naszych samorządów trafią kolejne środki finansowe z programu Polski Ład, którym chcemy zmieniać Polskę i potrafimy na te inwestycje pieniądze znaleźć – dodał minister.

Przypomnijmy, że na ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Boryszewskiej odpowiedziały dwie firmy. Zdecydowanie korzystniejszą ofertę przedstawiła sochaczewska „Prima” i to ona dokona przebudowy drogi. Koszt zadania oszacowano na 1 071 020 zł. Zakres robót obejmie przebudowę ul. Boryszewskiej, przebudowę zjazdów w drogi gminne tj. ul.: Szajnowicza, Zawiszy Czarnego, Zamoyskiego, Kozubowskiego oraz Bortnowskiego. Wybudowane i przebudowane zostaną też chodniki, zjazdy czy kolidujące sieci uzbrojenia terenu – kanalizacji deszczowej. Powstać ma ścieżka rowerowa, której tu bardzo brakowało. Wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Roboty rozpocząć mają się na przełomie lipca i sierpnia.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz