Remont drogi w Mistrzewicach

Niespełna 9 mln złotych na realizację zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przekazał w miniony wtorek, 27 lipca wojewoda mazowiecki samorządom z subregionów: okołowarszawskiego, płockiego i siedleckiego. W tym gronie znalazł się nasz powiat sochaczewski. Starosta Jolanta Gonta podpisała umowę na 1 173 600,08 zł, która zakłada remont drogi powiatowej w gminie Młodzieszyn na odcinku Mistrzewice – Helenka.

7 umów na dofinansowanie na łączną kwotę 8 872 782,09 zł odebrali przedstawiciele samorządów, na realizację zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczystość, z udziałem wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła odbyła się 27 lipca w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Dofinansowanie otrzymały także: miasto Sulejówek, gmina Staroźreby, gmina Maciejowice, gmina Zabrodzie, gmina Stoczek i gmina Mińsk Mazowiecki. Łączna długość odcinków dróg objętych dofinansowaniem wynosi ponad 11 km.

Tę dobrą, szczególnie dla mieszkańców gminy Młodzieszyn, informację o dofinansowaniu remontu drogi przekazał już na początku maja br. poseł Maciej Małecki, który wręczył staroście Jolancie Gonta promosę, która pozwoli wyremontować już wkrótce około 3-kilometrowy odcinek drogi powiatowej.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawny Fundusz Dróg Samorządowych), to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Już niebawem wyłoniona zostanie firma, przetarg został rozstrzygnięty, trwa procedura weryfikacyjna. A to oznacza, że za kilka dni zostanie podpisana umowa z wykonawcą, a ten przystąpi do prac drogowych w gminie Młodzieszyn.

–  Należy wyraźnie podkreślić, iż poprzez takie rządowe programy zyskują przede wszystkim mieszkańcy naszego powiatu, którzy na co dzień przemieszczają się po drogach naszych gmin. To jest nasz priorytet – by sukcesywnie, w miarę możliwości finansowych poprawiać stan dróg powiatowych. Cieszymy się, że zwiększa się dzięki temu przede wszystkim bezpieczeństwo ich użytkowników. Przybywa chodników i ścieżek rowerowych, dzięki czemu spokojnie mogą poruszać się tak piesi, rowerzyści, jak i zmotoryzowani – mówił starosta Jolanta Gonta.

Droga powiatowa nr 3813W, która prowadzi od Żukowa była remontowana etapami, teraz czas na kolejne 3 kilometry. Za chwilę inwestycja się rozpocznie.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

foto: MUW

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz