Poradnia po remoncie

Reklamy

Na przełomie marca i kwietnia br. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie, miały miejsce długo oczekiwane prace remontowe oraz doposażenie w sprzęt. Placówka od marca 2012 roku, czyli od czasu przeniesienia do obecnej siedziby przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 51, na tyłach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego nie była remontowana. Koszty inwestycji w wysokości blisko 50 000,00 zł pokryło Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Przypomnijmy, będąca powiatową jednostką oświatową Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna obejmuje swą opieką dzieci i młodzież z terenu całego powiatu sochaczewskiego. Zatrudnia zespół doświadczonych specjalistów — psychologów, pedagogów, logopedów. Oferuje rożne formy pomocy dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Pod opieką placówki są dzieci od wieku niemowlęcego do ukończenia edukacji.

Przeprowadzony remont polegał na pomalowaniu wszystkich gabinetów terapeutycznych oraz sali do integracji sensorycznej, sekretariatu, gabinetu dyrektora i części socjalnej. Wszystkie gabinety wyposażono w nowe biurka i fotele, a część gabinetów w nowe meble. Zakupiono znaczącą liczbę sprzętu do zajęć z zakresu integracji sensorycznej  (w tym tzw. podwiesie do integracji sensorycznej – metalową konstrukcję, na której montuje się wszystkie elementy bujające i huśtawki). Hol poradni wyposażono w nowe, łatwe w utrzymaniu, estetyczne krzesła i kanapę. Zakupiono stoły, szafki, wieszaki i inne drobniejsze elementy wyposażenia. Wszystko po to, aby dzieci – zarówno te zupełnie malutkie, jak i te starsze mogły w miłym otoczeniu poczekać na rodzica, który prowadzi rozmowę z diagnostą. W holu pojawiły się książki, czasopisma, gry, układanki oraz kolorowanki i zabawki dla najmłodszych. Całość rozweselają duże rośliny w bezpiecznych donicach. Zakupiono także m.in. nową drukarkę, niszczarkę, komputery oraz odkurzacz piorący i myjkę ciśnieniową.

Dzięki tym działaniom Placówka zyskała nowe, piękne oblicze. Dzieci korzystające z Poradni, ich rodzice, jak i pracownicy bardzo chwalą wprowadzone zmiany, teraz jest bardziej funkcjonalnie i nowocześnie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz