Ponad tysiąc wniosków z Sochaczewa

fot.pixabay

Wystarczyły niespełna dwa tygodnie, aby w ramach programu „Dobry start” złożono w ZUS aż 1 mln wniosków. Rodzice mają na to czas do 30 listopada.

ZUS przyjął już 1 mln wniosków w sprawie tzw. wyprawki szkolnej. Ponad 14 proc. tej liczby dotyczy mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy złożyli niemal 138 tys. wniosków dotyczących 196 tys. dzieci. Mieszkańcy Sochaczewa złożyli do dziś 1091 wniosków obejmujących 1484 dzieci.

W tym roku wniosek o świadczenie „Dobry start” można złożyć tylko drogą elektroniczną, obsługą całego procesu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wypłata środków odbywać się będzie wyłącznie na rachunki bankowe. Wniosek o świadczenie można złożyć za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać do 30 listopada. Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.
ZUS obsługuje specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia „300 plus”. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Wszystkie osoby, które mają problem z poprawnym złożeniem wniosku przez Internet mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Specjalne punkty uruchomiono m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej.

Najbliższe dyżury ekspertów poza siedzibami ZUS w województwie mazowieckim:

15 lipca. Żyrardów, Urząd Pocztowy, ul. Mireckiego 27, godz. 09.00 – 12.00

16 lipca. Błonie, PT KRUS, ul. Targowa 3B, godz. 10.00 – 13.00

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz