Pomoc dla pokrzywdzonych

fot.pixabay

REGION Fundacja Iwo – Doradztwo Obywatelskie zarejestrowana w Krakowie pomaga osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom przestępstw w całej Polsce oraz wspiera system pomocy poprzez Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym. Patronem Fundacji jest św. Iwo, uznawany za pierwszego prawnika udzielającego bezpłatnie pomocy potrzebującym. Dzięki dotacjom z Funduszu Sprawiedliwości zbudowana została ogólnopolska sieć ośrodków i punktów pomocy pokrzywdzonym przestępstwem, gdzie wsparcie otrzymują ofiary przemocy, szczególnie kobiety i dzieci.

Zostały uruchomione ośrodki rehabilitacji dla ofiar ciężkich wypadków i telefoniczna Linia Pomocy Pokrzywdzonym. Jest ona całodobowa. Pod telefonem i czatem dyżurują psychologowie, prawnicy, osoby doświadczone w kontakcie z pokrzywdzonymi. Wystarczy zadzwonić na nr +48 222 309 900 lub wysłać email info@numersos.pl. Fundacja kieruje potrzebujących pomocy z terenu powiatu sochaczewskiego do swych terenowych doradców i psychologów.

Fundacja pomaga także ofiarom kradzieży i oszustw, jak też świadkom przestępstwa. Jeśli konieczna jest pomoc tłumacza języka obcego lub tłumacza języka migowego, to go zapewnia.

Przy wypadku samochodowym udzielane jest wsparcie prawne oraz wsparcie psychologiczne, pomoc w zakupie leków, sprzętu ortopedycznego i medycznego niezbędnego w powrocie do zdrowia, pomoc w zakresie rehabilitacji. Zapewniona jest ponadto pomoc postpenitencjarna w powrocie do normalnego życia poza murami zakładu karnego, m.in. w znalezieniu schronienia, opłatach kosztów zakwaterowania, wsparcia materialnego, w poszukiwaniu pracy, opłacie kursów zawodowych.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz