Pobiegną z „Inką” na koszulkach

fot.podglądowe
Reklamy

Ze względu na pandemię, nie tradycyjnie 1 marca, lecz tym razem 15 sierpnia wystartuje kolejna sochaczewska odsłona Biegu Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Udział w imprezie jest bezpłatny. Trwają zapisy, prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W ramach imprezy odbędą się dwa biegi. Start główny, dla dorosłych, na dystansie 5 km oraz mini bieg dla dzieci, wokół placu Kościuszki, na symbolicznym dystansie 196,3 m. Organizatorzy przygotowali dla uczestników w pakietach startowych koszulki – tym razem z wizerunkiem Danuty Siedzikówny ps. Inka, pamiątkowe medale, komiksy o żołnierzach wyklętych i gadżet na czasie –  niestety, maseczka.

Zapisy przyjmuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Karty zgłoszeniowe i pełny regulamin imprezy można pobrać ze strony www.mosir.sochaczew.pl w zakładce „BIEG TROPEM WILCZYM 2021”. Wypełnione zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: mosir@mosir.sochaczew.pl.

Wydarzenie sportowe odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia. Biuro zawodów na placu Kościuszki będzie czynne od godz. 9.00. Zmagania biegaczy poprzedzi prelekcja, o godz. 9:45, na temat Danuty Siedzikówny ps. Inka. Kwadrans później zaplanowano bieg malucha, dla przedszkolaków do 6 lat, na dystansie 196,3 m. Bieg główny wystartuje o godz. 10:30.

Mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani – osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. To bieg uliczny, jego trasa prowadzić będzie: z placu Kościuszki, przez skrzyżowanie z ul. Warszawską, Traugutta, Licealną, Żyrardowską, Gwardyjską. Biegacze zrobią pętlę przy ul. Spartańskiej i tą samą trasą skierują się do mety na placu Kościuszki.

Tam nastąpi dekoracja zwycięzców. Najlepsza trójka zawodników wśród mężczyzn i kobiet otrzyma pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Na okolicznościowe medale może liczyć 200 osób, które jako pierwsze przekroczą linię mety. Ponadto wcześniej, pierwszych 10 chłopców i pierwszych 10 dziewczynek na mecie biegu malucha, otrzyma pamiątkowe pakiety wraz z medalem okolicznościowym, a najlepsza trójka w kategorii chłopców i dziewcząt dodatkowo pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

Organizatorami sochaczewskiej odsłony IX edycji Biegu Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych są: burmistrz Sochaczewa, Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz