Ostatni raz gratulowała parom

Reklamy

Jubileusz 50-lecia pożycia par małżeńskich to znacząca rodzinna uroczystość. Od kilkunastu lat wręczane są specjalne medale prezydenckie z tej okazji. 18 czerwca w Kampinosie odbyła się uroczystość, gdzie uhonorowano medalami prezydenta RP a długoletnie pożycie małżeńskie” sześć par, mieszkańców gminy, którzy są ze sobą 50 i więcej lat.

Uroczystość w Urzędzie Gminy Kampinos rozpoczęła się odegraniem Marszu Mendelsona, a następnie całą ceremonię poprowadziła  Magdalena Tomczak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przy urzędzie gminy. Dla niej była to ostatnia tego typu uroczystość, gdyż za kilka dni pani kierownik USC odeszła na emeryturę po wielu latach sprawowania swej funkcji.

W wydarzeniu, na które zostali zaproszeni dostojni jubilaci wraz z najbliższymi członkami rodzin, gminę Kampinos reprezentowała Monika Ciurzyńska, wójt gminy oraz Krzysztof Sucharski, przewodniczący rady Gminy Kampinos.

Uhonorowane pary małżeńskie to – Zofia i Mirosław Banaszkiewiczowie, Krystyna i Henryk Kozłowscy, Honorata i Zygmunt Michałowscy, Danuta i Jan Pawlakowie, Barbara i Zdzisław Szymańscy oraz Wiesława i Stanisław Trojańczykowie.

Uroczystość była dla jubilatów tym bardziej wzruszająca, gdyż była pierwszą, w której nie było tak rygorystycznych ograniczeń pandemicznych. Pary mogły się wspólnie spotkać przy tradycyjnej lampce szampana, poczęstunku i torcie.

Szacownym jubilatom wójt oraz przewodniczący rady gminy złożyli gratulacje i życzenia jubilatom, wyrażając uznanie dla wzajemnej miłości i zrozumienia, które pozwoliły im przez 50 lat wspólnie kroczyć przez życie.

­– Wspólne życie, choć obfituje chwile dobre i radosne, to jednak prawdziwym testem, są momenty trudne, kiedy trzeba o siebie powalczyć. Być razem tyle lat i wytrwać to wielka sztuka, sztuka kompromisu i zrozumienia. To prawdziwa miłość – podsumowali wspólnie składający im życzenia przedstawiciele władz i przybyli licznie na uroczystość najbliżsi

Po wzniesieniu toastu przez wójta Kampinosu za pomyślność jubilatów, ich zdrowie i dalsze szczęście był czas na podzielenie tortu, pamiątkowe zdjęcia i wspólne rozmowy. Także wręczenie kwiatów i upominków od samorządu kampinoskiego i rodziny.

Uroczystości jubileuszowe w gminie Kampinos odbywają się po zebraniu odpowiedniej chętnych i otrzymaniu medali id prezydenta RP dla jubilatów. Procedury jednak trwają kilka miesięcy od złożenia wniosku w kancelarii prezydenckiej. Stąd trzeba poczekać trochę. Uroczystości odbywają się kilka razy w roku, ale Urząd Gminy Kampinos czeka cały rok na zgłoszenie od par, ich rodzin i przyjaciół.

Bogumiła Nowak

Fot. UG Kampinos

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz