Odpowie za groźby karalne w warunkach recydywy

Reklamy

Sochaczewscy policjanci zatrzymali 37 – letniego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne, kradzież i kradzież szczególnie zuchwałą, których miał dopuścić się w warunkach recydywy. Za zarzucane czyny grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali nad sprawą 37 – letniego mieszkańca Sochaczewa podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec pracownicy sklepu. Z ustaleń wynika, że agresywny mężczyzna groził kobiecie zniszczeniem towaru i wybiciem szyb w sklepie. Nie są to jednak jedyne przestępstwa o które jest podejrzany

Z zebranego materiału wynika, że mężczyzna ma również na sumieniu kradzież dużego kontenera na odpady o wartości kilkuset złotych. Mieszkaniec Sochaczewa odpowie też za kradzież szczególnie zuchwałą. Wiedząc, że jest obserwowany przez obsługę sklepu, ukradł artykuły spożywcze.

W ubiegłym tygodniu 37 – latek został zatrzymany w centrum Sochaczewa. Mundurowi doprowadzili go do policyjnego aresztu. Udało się odzyskać kontener, który został ukradziony pod koniec czerwca.

Podejrzany usłyszał łącznie cztery zarzuty, które dotyczyły kierowania gróźb karalnych, kradzieży i kradzieży szczególnie zuchwałej, których miał dopuścić się w warunkach recydywy. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z kobietą wobec której kierował groźby.

Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz