Nietrzeźwy kierowca zatrzymany do kontroli, posiadał przy sobie narkotyki

fot. policja
Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, gdy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. W czasie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy, nie miał zapiętych pasów i zlekceważył linię podwójną ciągłą. Przy mieszkańcu Sochaczewa znaleziono narkotyki. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ruchu drogowego zauważyli na Al. 600 – lecia volkswagena golfa, którego kierowca rozmawiał przez telefon komórkowy w czasie jazdy, nie miał zapiętych pasów i nie zastosował się do znaku linia podwójna ciągła. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Za kierownicą volkswagena siedział 40 – letni mieszkaniec Sochaczewa. W trakcie wykonywanych czynności znaleźli przy nim foliową torebkę z zielonym suszem. Mężczyzna został zatrzymany,  sprawdzono również jego stan trzeźwości. Urządzenie do pomiaru wykazało, że 40 – latek ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie zbadano wstępnie zabezpieczony susz. Okazało się, że jest to marihuana. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz