Niebawem przetarg na remont drogi w Miękinkach

fot.podglądowe

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Iłów. Wymagający zupełnego remontu, blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej w miejscowości Miękinki, zostanie wkrótce przebudowany. Przygotowywany jest przetarg na to zadanie.

Przypomnijmy, że przedmiotowa droga w większości swej długości, jadąc od centrum Iłowa, ulicą Wyzwolenia jest już przebudowana, jednak pozostał jeszcze odcinek w kierunku Młodzieszyna. Ta, bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja obejmie przede wszystkim wzmocnienie zniszczonych krawędzi istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz jej poszerzenie do szerokości 5,5m, jak również uzupełnienie poboczy kruszywem obustronnie o szerokości 0,75m.

Środki w wysokości 100 tys. zł na realizację zadania w Miękinkach pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego na zadania określone w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Pozostała część kosztów sfinansowana zostanie solidarnie po połowie przez samorząd powiatowy i gminy Iłów.

Przy okazji warto dodać, że wkrótce poznamy także firmę, która zajmie się remontem innej drogi powiatowej na odcinku Mistrzewice – Helenka w gminie Młodzieszyn. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, do którego zgłosiło się sześć przedsiębiorstw. Inwestycja objąć ma remont drogi na 3-kilometrowym odcinku. O ostatecznym wyniku przetargu będziemy informować na bieżąco.

Lato w pełni, w upalnej pogodzie na terenie powiatu prowadzonych jest sporo inwestycji. Przypomnijmy, że niedawno rozpoczęła się realizacja dwóch największych zadań, dla których inwestorem jest sochaczewski powiat tj. rozbudowa obiektu mostowego na rzece Bzura w Chodakowie (wykonawcą jest warszawska spółka Freyssinet Polska) oraz budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie (wykonawca to Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” z Sochaczewa). Inwestycje realizowane są bez zakłóceń. Dodajmy, że obie zostały również wsparte środkami pochodzącymi z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz