Nie ustąpiła ciuchci

fot. Dariusz Gorzelak

SOCHACZEW Nieznane są okoliczności na razie okoliczności kolizji samochodu osobowego opel mokka z kursującym w kierunku Tułowic pociągiem wąskotorowym. Do zderzenia doszło około godziny 10.30 w Chodakowie na zbiegu ulic Chopina z 600-lecia.

Samochód prowadziła młoda kobieta. Jechała z pasażerem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Poszkodowani z auta wyszli o własnych siłach. Samochód jest poważnie zniszczony. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, co spowodowało zderzenia. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

– Kierowcy powinni zawsze stosować się do przepisów ruchu drogowego i uważać w trakcie jazdy. Zwłaszcza wtedy gdy jest zmienna aura. W czasie opadów jest większe zagrożenie dla jadących, gdyż przy mokrej nawierzchni wydłuża się droga hamowania i znacznie łatwiej o wypadek. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i jechać odpowiedzialnie – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Sochaczewska policja zwraca też uwagę na to, że przy zwiększeniu natężenia ruchu na drogach w sezonie turystycznym trzeba szczególnie ostrożnie jeździć. Pamiętajmy też, że w okresie letnim po terenie Sochaczewa i okolic przemieszcza się popularna ciuchcia.

BN

fot. Dariusz Gorzelak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz