Nie tylko dla rowerzystów

IŁÓW Już po raz czwarty na terenie gminy odbywać się będzie Rajd „100 kilometrów rowerem na 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości”. Impreza ta połączona jest ze spływem kajakowym po Wiśle, w tym roku odbywającym się pod hasłem „Powstanie Warszawskie 1944 – Pamiętamy”.

Rajd rowerowy rozpoczyna się 31 lipca w Płocku, aby następnego dnia dotrzeć do Suchodołu w gminie Iłów, gdzie odbywa się wspólne spotkanie kajakarzy, rowerzystów i motocyklistów na przystani wodnej. Tradycyjny już spływ kajakowy Wisłą na trasie Wyszogród – Suchodół rozpoczyna się 1 sierpnia zbiórką na bulwarze wiślanym w Wyszogrodzie. W tym roku, z uwagi na pandemię liczba miejsc jest ściśle reglamentowana.

Rezerwacja kajaków przez chętnych uczestników pod numerem telefonu: 602 265  239. Liczy się kolejność zgłoszeń. 14 mieszkańców z gminy Iłów ma zagwarantowany start za darmo. Można też startować z własnym kajakiem.

Spływ odbywa się w ramach VII Turystycznych Zawodów Kajakowych o Puchar Wójta Gminy Iłów. Najlepsi kajakarze poza pucharem wręczonym przez wójta gminy Iłów dostaną pamiątkowe dyplomy. Co roku organizatorzy imprezy zapewniają wszystkim uczestnikom spływu pamiątkowe koszulki, plakietki i inne gadżety.

Zwykle kajakarze docierają do mety po 2-3 godzinach wiosłowania, stąd spotkanie na przystani w Suchodole zaplanowane jest od godziny 16.00. Najszybsi potrafią jednak zameldować się już po 14.00. O bufet dla uczestników w tym roku zadbają panie z Mazowieckiego Koła Gospodyń Wiejskich „Nadwiślanki” z Suchodołu. Nie zabraknie pewnie smakowitych i pożywnych zakąsek dla zmęczonych kilkunastokilometrowym spływem.

Z kolei dla najmłodszych przygotowane będą jak zawsze liczne atrakcje, konkursy, gry i zabawy w plenerze. Zapewne będą też dmuchańce. Dla nieco starszych zajęcia na temat profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych pod hasłem „Płyniemy tylko Wisłą”.

W części artystycznej, na plenerowej scenie wystąpią zespoły i soliści z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie, znani mieszkańcom nie tylko gminy, ale całego powiatu sochaczewskiego, laureaci wielu konkursów. Na finał wspólnej zabawy zapowiedziana potańcówka na dechach.

Organizatorami imprezy są: gmina Iłów, Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie, organizacja Ekoturyzm, Ochotnicza Straż Pożarna W Suchodole, Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki i MKW „Nadwiślanki” w Suchodole.

BN

Fot. Archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz