Adam Lachowicz laureatem konkursu Agroliga 2021

Reklamy

W hotelu Panorama w Mszczonowie 2 lipca odbyło się seminarium podsumowujące etap wojewódzki konkursu Agroliga 2021. Wśród uczestników znaleźli się laureaci konkursu, przedstawiciele: samorządów, MODR, KOWR, KRUS, MIR, ARMIR.

Wśród laureatów konkursu Agroliga 2021 organizowanego przez MODR znalazł się Adam Lachowicz z Brzozowa Nowego w gminie Iłów,   który otrzymał również wyróżnienie specjalne w kategorii rolnik od Mazowieckiej Izby Rolniczej. Doceniono innowacyjność działań, ekologiczne uprawy oraz efektywne wykorzystanie otrzymanych środków unijnych.

Nagrody wręczali starostowie powiatów, burmistrzowie, wójtowie i inni przedstawiciele lokalnych społeczności. Podczas uroczystości powiat sochaczewski reprezentowała – w imieniu starosty Jolanty GontaAneta Roskosz, radna powiatu sochaczewskiego, a jednocześnie przewodnicząca rady powiatowej MIR powiatu sochaczewskiego. Gminę Iłów, z której pochodzi Adam Lachowicz, reprezentował wójt Jan Kraśniewski.

Adam Lachowicz, mieszkaniec gminy Iłów, prowadzi wraz z rodzicami gospodarstwo o powierzchni około 25 hektarów, w tym około 8 hektarów jest w uprawie ekologicznej. Głównym kierunkiem w gospodarstwie są uprawy sadownicze. Pan Adam skorzystał z działań programu „Premia dla młodego rolnika” na zakup ziemi oraz modernizację gospodarstw rolnych – zakup maszyn: opryskiwacza sadowniczego, ładowarki oraz kombajnu do zbioru jabłek. Najważniejszą zakupioną maszyną był kombajn do zbioru jabłek, ułatwiający pracę w gospodarstwie. Jabłka głównie przechowywane są w chłodni wyposażonej w komory chłodnicze. Owoce sprzedawane są przede wszystkim za granicę.

Adam Lachowicz planuje rozwijać i unowocześniać gospodarstwo w miarę swoich możliwości.

Gmina Iłów

Fot. MIR

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz