Mieszkaniec gminy Brochów był pod wpływem narkotyków i doprowadził do wypadku drogowego

fot.policja
Mieszkaniec gminy Brochów doprowadził do zderzenia z drugim pojazdem, którym jechała kobieta i trójka małych dzieci. Badanie na przenośnym analizatorze narkotyków wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania jego domu, funkcjonariusze znaleźli amfetaminę ukrytą w zamrażarce.
W ubiegłym tygodniu na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Kożuszki – Parcel doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W jednym z nich, oprócz mieszkanki Sochaczewa, było jeszcze troje małych dzieci. Na szczęście nie odniosły one żadnych obrażeń.

Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu u kierowców biorących udział w zdarzeniu drogowym. Obydwoje byli trzeźwi. Mężczyzna, który doprowadził do kolizji został poddany badaniu na obecność środków odurzających. W jego organizmie wykryto amfetaminę, więc pobrano mu krew do szczegółowych badań.

Funkcjonariusze ustalili również, że 36 – latek może posiadać w domu środki odurzające. Podczas przeszukania znaleźli w zamrażarce pięć torebek z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie podejrzany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają!

Pijany lub odurzony narkotykami kierowca stanowi zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Narkotyki, podobnie jak alkohol, zaburzają funkcje ruchowe, zmysłowe, co może przyczynić się do wypadku drogowego w którym ktoś odniesie poważne obrażenia lub zginie. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz