MEDALOWE ŻNIWO

ŁUCZNICTWO Dobrcz, to niewielka wieś (1885 mieszkańców) i stara (pierwsze wzmianki o niej pochodzą z 1213 roku) wieś. Położona jest 18 kilometrów od Bydgoszczy. Dlaczego o tym piszę? Odbyły się tam finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie. W elitarnym gronie młodych polskich łuczniczek i łuczników znalazła się 6-osobowa drużyna Mazowsza Teresin.

Eliminacje naszym poszły średnio. Teresiński „jedynak” zajął w nich 39 miejsce (był 41. na dystansie 70 m oraz 33. na dystansie 60 m). Dziewczęta także znalazły się poza podium. Najlepsza z nich Oliwia Dylik była czwarta (6. na 60 m, 3. na 50 m) z wynikiem 629 punktów. Mazowszance do zwycięskiej Aleksandry Ozdoby zabrakło 8 punktów (zawodniczki wykonały po 72 strzały). Alicja Zygmunciak była (620 punktów) ósma. Ala zawaliła dystans 60 metrów – była dopiero 16. Straty odrobiła na „pięćdziesiątce”, kończąc strzelanie na miejscu drugim. Pozostałe nasze dziewczęta zajęły następujące miejsca:

Julia Kawecka – 24, Ewelina Lisiecka – 51 oraz Agata Michałowska – 64.

Wyniki eliminacji zespołowych

Juniorki – drużynowo

2.Mazowieckie I (z Agatą Michałowską w składzie)

3.Mazowsze Teresin (Dylik, Zygmunciak, Kawecka, Lisiecka)

Mikst

4.Mazowieckie I (Dylik/Jakub Kutys)

16.Mazowsze Teresin (Zygmunciak/Ciurzyński)

18.Mazowieckie III (Kawecka/Karol Karp)

44.Mazowieckie II (Lisiecka/Karol Bartoszek)

Strzelania finałowe, to bezpośrednia rywalizacja pomiędzy startującymi. Spore znaczenie ma odporność na stres. Jak z ostatecznych wyników widać. Jest ona mocną stroną naszych zawodniczek. Srebrny medal wywalczyła Alicja Zygmunciak. Wygrała trzy pojedynki, przegrywając dopiero finałowy. Dwa z nich to „siostrobójcza” rywalizacja z koleżankami klubowymi. Alicji uległy Julia Kawecka (6:2, w 1/16 finału) oraz Oliwia Dylik (6:2, w półfinale). Pomimo porażki Oliwia prawdopodobnie jest zadowolona z brązowego medalu Mistrzostw Polski U18 (taką rangę mają finały OOM). Pozostałe nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca:

Julia Kawecka – 22, Ewelina Lisiecka – 57 oraz Agata Michałowska – 64.

Mateusz Ciurzyński nie sprawił niespodzianki i ostatecznie został sklasyfikowany na 42 miejscu.

W rywalizacji drużynowej Mazowieckie I (z Agatą Michałowską w składzie) wystrzelało srebrny medal. Teamowi Mazowsza Teresin zabrakło trochę szczęścia (w ćwierćfinale 3:5 z Grotem Ruda Śląska) i został on sklasyfikowany na siódmym miejscu. W mikście także nie obyło się bez medalu. Brązowy zdobyła Oliwia Dylik (Mazowieckie I). Mazowsze Teresin było piętnaste, a Mazowieckie III – dwudzieste trzecie. Warto jeszcze wspomnieć, że w Strzelaniu Specjalnym „Do koniczynki” Oliwia była trzecia, a Ala czwarta.

W sumie występ w Dobrczu był bardzo udany. Cztery medale (dwa srebrne i dwa brązowe) i kilka dodatkowo punktowanych miejsc dało Mazowszu Teresin trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej (22,25 pkt). Oliwia Dylik w rankingu indywidualnym (wspólny dla dziewcząt i chłopców) zajęła czwarte miejsce (9 pkt). Alicja Zygmunciak była siódma (8 pkt).

Cieszy kolejny udany występ naszych łuczniczek. Oby tak dalej.

Tomasz Ertman

Fot archiwalne teresin.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz