MASECZKI Z MORZA MARTWEGO

fot.pixabay

Od prawieków człowiek szukał najprostszych i najszybszych sposobów oczyszczania ciała. Pierwszymi próbami było tarzanie się w szlamie, a następnie zmywanie go gorącą wodą. Ludzie mieszkający w pobliżu Morza Martwego twierdzą, że ich skóra jest czysta i zdrowa dzięki kąpielom w szlamie morskim.

Znikają zaczerwienienia, podrażnienia, a rany szybciej się goją. Chociaż maseczka lub okład ze szlamu nie wyglądają apetycznie, dają dobre i pożądane rezultaty. Czarny muł z Morza Martwego ma doskonałe właściwości kosmetyczno-lecznicze przy zaawansowanych problemach dermatologicznych, jak łuszczyca, egzemy, trądzik pospolity i różowaty, alergie.

Działanie mułu jest wyjątkowe jako maski błotnej do ciała w przypadkach zwalczania tkanki tłuszczowej, rozstępów oraz „skórki pomarańczowej”. Okłady na ciało ze szlamu pobudzają i stymulują krwiobieg, przyspieszają metabolizm, detoksykują skórę.

Czarne błoto stosowane jest z powodzeniem jako maska błotna do włosów, gdyż działa odżywczo na skórę głowy i cebulki włosowe oraz przeciwdziała wypadaniu włosów. Oprócz właściwości pielęgnacyjnych maska błotna wspomaga leczenie łuszczycy, łupieżu i łojotoku skóry głowy.

Działanie oczyszczające, nawilżające i antybakteryjne błota znalazło zastosowanie w maseczce błotnej do twarzy. Preparat ten wyrównuje naturalny bilans minerałów w skórze oraz reguluje jej wilgotność do pożądanego poziomu. Dzięki mikroskopijnym ziarenkom piasku muł działa jak peeling, gdyż głęboko oczyszcza i ściąga pory, a dzięki właściwościom antybakteryjnym skutecznie reguluje łojotok. Tłusta, z rozszerzonymi porami cera, mająca skłonność do zanieczyszczeń i wągrów, dzięki błotnej maseczce jest wygładzona i oczyszczona. Maseczka błotna do twarzy wspomaga leczenie trądziku młodzieńczego.

Skuteczność i możliwość wielowarstwowego zastosowania produktów z Morza Martwego została udowodniona i potwierdzona wielokrotnie. Producenci kosmetyków z ich zawartością posiadają wiele światowych patentów na wytwarzanie kosmetyków z wody, soli i mułu morskiego: począwszy od kremów do twarzy, kremów zmiękczających skórę stóp i rąk, przez pielęgnacyjny balsam do ciała i żel pod prysznic, po preparaty do mycia i pielęgnacji włosów.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz