Mały Książę zachwycił publiczność

Fot. Bogumiła Nowak

Owacją na stojąco publiczność przyjęła występ Grupy Teatralnej Kurtyna. Premierowy spektakl „Mały Książę, czyli sen na jawie” odbył się 11 lipca w Kinie Odeon. Od tygodni wszyscy oczekiwali na ten spektakl, który był zapowiadany od początku roku. Publiczność szczelnie wypełniła kinową salę. Emocji było co nie miara.

Przygotowania do premiery odbywały się przez wiele miesięcy. Próby, spotkania i długie wieczory nauki tekstu, oswajania ze sceną. Spektakl dla Grupy Kurtyna był wielkim wyzwaniem, głównie dla młodych aktorów, którzy po raz pierwszy musieli stanąć przed prawdziwą publicznością, przełamać obawy, tremę i nieśmiałość.

Zajęcia dały aktorom – amatorom możliwość rozwoju i włączenia się w ciekawy, twórczy projekt, a jednocześnie stworzyły pomost, który nie tylko łączy ich ze społeczeństwem, ale także wprowadza w dorosłość. Spektakl podsumował ciężką pracę zespołu i wszystkich osób odpowiedzialnych za jego realizację. Efekt przerósł oczekiwania i zaskoczył sochaczewian. Publiczność wzruszył ogromnie występ, tym bardziej, że aktorami były osoby z niepełnosprawnościami, więc tym większe miały one bariery do pokonania w kontakcie ze sceną i publicznością.

Sztuka oparta na opowiadaniu „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry nawiązuje w treści do tematu bardzo tym osobom, ponieważ dotyczy przyjaźni, miłości, wsparcia i budowania relacji w świecie, który nie zawsze jest dla nich przyjazny i który, bywa trudno im jest zrozumieć.

Okazało się, że aktorzy, choć debiutowali na scenie, to doskonale dawali sobie radę. Tytułowy bohater zachwycił grą, pasja i zaangażowaniem. Wielu miało łzy w oczach ze wzruszenia.

Każda z postaci – róża, youtuber, bankier, naukowiec, rowerzysta, pracownik przy lampie, lis czy śmierć grająca z księciem w szachy zachwycała dojrzałością i scenicznym obyciem.

Specjalne gratulacje przekazał młodym artystom aktor Paweł Burczyk, który był jednym z przygotowujących ich do występu.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz