Krótka historia telefonu  

SOCHACZEW W Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą otwarto nową wystawę czasową „Telegrafy, telefony, telefony komórkowe – z dziejów telekomunikacji”. Zobaczymy eksponaty obrazujące rozwój telekomunikacji od końca XIX wieku do ostatnich lat XX wieku.

Telegrafy, drewniane telefony ścienne, telefony polowe czy telefony górnicze, które zostały zebrane lub wypożyczone w celu przedstawienia ewolucji technologii, zarówno na świecie, jak i na ziemiach polskich. Na wystawie nie zabrakło także telefonów komórkowych – zarówno tych najstarszych z początków lat 90 XX wieku, jak i klasyków początku XXI wieku.

Dodajmy, że wystawa mogła dojść do skutku dzięki pomocy muzeów, jak i prywatnych kolekcjonerów, którzy wsparli ją, przekazując liczne eksponaty w depozyt. Muzeum Ziemi sochaczewskiej otrzymało je od: Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, Regionalnego Muzeum Poczty w Płocku,   Piotra Wróbla, Bartłomieja Ostrowskiego i Sebastiana Tempczyka.

opr. dot

Fot.: MZSIPBNB

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz