Kredyt hipoteczny idealnym sposobem na spełnienie marzenia o budowie?

Budowa domu jest poważną inwestycją, o której marzy większość społeczeństwa. Nie można się temu dziwić, gdyż chcemy stworzyć komfortowe miejsce do życia dla siebie i naszych dzieci. Co jednak istotne, w obecnych czasach, w których spotykamy się ze stale rosnącymi kosztami, bardzo trudno jest spełnić ten cel bez wsparcia finansowego w postaci kredytu hipotecznego. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się o nim wszystkiego, co najważniejsze!

  1. Zasady działania kredytu hipotecznego.
  2. Jakie wymagania należy spełnić?
  3. Ranking kredytów hipotecznych.
  4. Kredyt hipoteczny a inne usługi banku.

Rozpoczęcie budowy domu, jego generalny remont bądź zakup mieszkania należą do wielkich wydarzeń dla każdej rodziny. To właśnie wtedy rozpoczyna się nowy, kolejny etap życia. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, żeby odbyło się w pełni skutecznie i profesjonalnie. Nie można sobie pozwolić na półśrodki, co doskonale rozumieją osoby kierujące się w stronę kredytu hipotecznego. Nieustannie jednak pojawiają się pytania, na czym dokładnie polega ta usługa oraz jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę na rynku…

Zasady działania kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny to długoterminowe i wysokie zobowiązanie finansowe udzielane przez bank. Co istotne, musi zostać przeznaczone na konkretny cel. Mogą to być: budowa domu, zakup działki, remont domu bądź mieszkania. Hipoteka nakładana na nieruchomość (ograniczająca nasze prawa do niej) ma na celu zabezpieczenie banku w przypadku niewywiązywania się kredytobiorcy z terminów spłaty. W momencie zawarcia umowy kredytu przystępujemy na warunki stawiane przez bank.

Jakie wymagania należy spełnić?

Udzielenie kredytu hipotecznego jest poważnym i rozbudowanym zobowiązaniem. Dlatego też w pierwszej kolejności powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować poprzez dogłębne przeanalizowanie naszej sytuacji, w tym finansowej. I choć nie można przewidzieć wszystkiego na przestrzeni najbliższych kilkunastu/kilkudziesięciu lat, praktyka pokazuje, iż jest to niezwykle pomocne. Do hipoteki musimy posiadać dobrą zdolność kredytową, na co składają się, między innymi, nasze dochody oraz historia kredytowa. Co więcej, niezbędny jest wkład własny, który może występować w postaci gotówki bądź zakupionej wcześniej działki pod budowę.

Ranking kredytów hipotecznych

Aby znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny, bez wątpienia przyda się pomoc w postaci rankingu tych usług. W miejscu tym porównywane są ze sobą wszystkie aktualne oferty, co w pocovidowej rzeczywistości jest szczególnie istotne, i wyszczególnione najkorzystniejsze z nich. Profesjonalne rankingi, jak np. dostępny na stronie: https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne, podkreślają takie warunki jak: rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO, oprocentowanie, prowizję czy wysokość raty. Ponadto to sam klient określa, jak wysoka hipoteka go interesuje oraz czas spłaty kredytu.

Kredyt hipoteczny a inne usługi banku

Hipoteka bardzo często utożsamiana jest z usługą, jaką jest kredyt mieszkaniowy. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż obie te usługi różnią się jedynie celem, na jaki przeznaczana jest uzyskana kwota. Pamiętajmy jednak, iż banki w swojej ofercie posiadają również pożyczki hipoteczne, co dla wielu klientów może się okazać rozwiązaniem korzystniejszym. Pożyczka hipoteczna pozwala przeznaczyć kwotę na dowolny cel, choć wiąże się ona z nie mniej rozbudowanymi formalnościami. Co więcej, jeśli nasza nieruchomość jest już obciążona, bank wyda decyzję odmowną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz