Korekty i sprawozdania

TERESIN Podczas sesji Rady Gminy z 12 lipca radni przyjęli wiele uchwał porządkujących sprawy administracyjne w gminie, jak również zapoznali się ze sprawozdaniami gminnych jednostek. przegłosowano uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części gminy Teresin. Radni zdecydowali również o nadaniu jednej z ulic w Granicach nazwy Szafirowa. Dodatkowo zaakceptowali przedłużenie umowy dzierżawy nieruchomości położonej w Kawęczynie dotychczasowemu dzierżawcy.

Rozpatrzona została także sprawa udzielenia dotacji Zgromadzeniu Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Szymanowie na wykonanie robót budowlanych. Dom Zakonny sióstr to obiekt zabytkowy wpisany do rejestru zabytków i wymagający stałej konserwacji. Pieniądze do zakonnic trafią w tym roku.

Przegłosowano też korektę dochodów i wydatków w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Teresin na lata 2019-2031 oraz zmianę w bieżącej uchwale budżetowej gminy. Wynika to z otrzymanych dotacji na gminne inwestycje oraz dotacji celowych.

Ponadto radni wysłuchali rocznych sprawozdań z działalności z Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej, przedstawione przez dyrektora Marka Misiaka, z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przekazane przez dyrektora Krzysztofa Walencika oraz z Teresińskiego Ośrodka Kultury sporządzone przez dyrektora Mariusza Cieśniewskiego. Sprawozdania przekazały też dyrektor Aleksandra Starus z Gminnej Biblioteki Publicznej w Teresinie oraz asp. sztab. Dariusz Tartanus, komendant Gminny OSP, który omówił roczną działalność jednostek OSP na terenie gminy Teresin.

BN

Fot. UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz