Kolejne automaty ujawnione przez mazowiecką KAS

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili w czerwcu 84 nielegalne urządzenia do gier hazardowych.

Większość zatrzymanych automatów znajdowała się w lokalach pod fikcyjnymi szyldami firm usługowych. Od początku roku mazowiecka KAS wyeliminowała z rynku 711 nielegalnych automatów.

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej zlokalizowali w czerwcu kolejne punkty, w których ujawnili nielegalne automaty do gier. Przeprowadzone przez nich eksperymenty na tych urządzeniach oraz zeznania świadków potwierdziły, że gry prowadzone są o wygrane rzeczowe lub pieniężne oraz w celach komercyjnych i zawierają element losowości.

Podczas tylko jednej z czerwcowych kontroli przeprowadzonej w powiecie płockim, funkcjonariusze zabezpieczyli 8 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych, środki pieniężne oraz marihuanę i sterydy anaboliczne.

W wyniku kolejnych działań na terenie m.in. Pruszkowa, Gostynina, Otwocka i Warszawy mazowiecka KAS ujawniła 76 nielegalnych automatów.

W sprawie ujawnień zostały wszczęte postępowania karne skarbowe.

Nielegalne punkty gier hazardowych działają najczęściej w lokalach pod fikcyjnymi nazwami firm usługowych, gastronomicznych i handlowych.

Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie.

Kara grozi również właścicielom lokali jak i samym graczom.

KAS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz