Kadeci Orkana z brązowym medalem

RUGBY Co prawda turniej finałowy OOM w rugby został ograniczony przez władze sportowe tylko do dwóch dni i gra się w siódemki, ale i tak przynosi on sporo emocji. W tym było podobnie.

Na boisku w Krakowie starło się ze sobą osiem ekip. Pierwszego dnia rywalizowano w grupach. Orkan trafił do grupy A. Pierwszy mecz z Budowlanymi Lublin sochaczewianie wysoko i bez problemów wygrali 31:0. Drugi rywal AZS AWF Warszawa trochę się postawił, ale i tak został odprawiony z kwitkiem (24:7). W meczu o pierwsze miejsce w grupie podopieczni Macieja Misiaka zagrali z Budowlanymi Comercecon Łódź. Niestety rywale w pewnym momencie przerwali nasze szyki obronne i wygrali 28:12. Niby niedużo… ale zawsze.

Sytuacja w grupach po fazie eliminacyjnej była następująca.

Grupa A

1.KS Budowlani Comercecon Łódź 9 121-12

2.RC Orkan Sochaczew 7   67-35

3.KS Budowlani Lublin 5 24-72

4.AZS AWF Warszawa 3 7-100

Grupa B

1.RzKS Juvenia Szkoła Gortata Kraków 9 102-26

2.RC Arka Gdynia 7 88-36

3.RC Lechia Gdańsk 5 60-64

4.MKS Pogoń Siedlce 3 0-124

W półfinałach sochaczewianie trafili na gospodarzy, z którymi niestety przegrali. W „małym finale” wygrali po zaciętym boju z Arką Gdynia 7:0, a punkty zdobył Bartosz Kryś. Zwycięstwo to dało kolejny medal sochaczewskim rugbistom w tym sezonie. Tym razem jest on brązowy. Zdobywca punktów w meczu z Arką Bartosz Kryś został wybrany do drużyny „Siedmiu Gwiazd Turnieju”

Ostateczna kolejność finału OOM

1.KS Budowlani Comercecon Łódź

2.RzKS Juvenia Szkoła Gortata Kraków

3.RC Orkan Sochaczew

4.RC Arka Gdynia

5.RC Lechia Gdańsk

6.KS Budowlani Lublin

7.AZS AWF Warszawa

8.MKS Pogoń Siedlce

Brązowy Orkan zagrał w Krakowie w składzie: Kuba Budner, Patryk Orliński, Antek Mikołajczyk, Bartosz Kryś, Michał Wąsowicz, Wiktor Łagowski, Mateusz Kruszyński, Bartłomiej Szydłowski, Jakub Kamiński, Michał Madej, Bartosz Madej, Bartek Dubielecki, Oskar Migda oraz trener Maciej Misiak.

Tomasz Ertman

Fot. FB RC Orkan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz