Joga na leśnej polanie

fot.poglądowe

MAZOWSZE Fundacja Aktywni Dłużej i Szkoła Jogi Halasana we współpracy z gminą Stare Babice przygotowały niespodziankę dla wszystkich mieszkańców okolicznych gmin chcących aktywnie i na powietrzu wykorzystać wolny czas.

Fundacja zaprasza w letnie weekendy na bezpłatne zajęcia jogi na Polanie Lipków. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Kampinoski Park Narodowy. To już 5. edycja tych plenerowych zajęć. W  weekendy letnia joga będzie przez godzinę dla wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Aby uczestniczyć w zajęciach, wystarczy w wyznaczonym terminie przyjść na polanę.

– Nasz projekt rozwija się z roku na rok. Jest adresowany do szerokiego grona odbiorców, zarówno seniorów, ich rodzin oraz wszystkich chętnych. Myślę, że w tym roku po długim lockdownie i wielu ograniczeniach możliwość aktywności na świeżym powietrzu jest szczególnie ważna – podkreśla Małgorzata Baranowska, prezes Fundacji Aktywni Dłużej.

Instruktorzy Fundacji mają doświadczenie w pracy z różnymi osobami z problemami aparatu ruchu oraz z seniorami. Swoją wiedzę zdobywali m.in. w Akademii Wychowania Fizycznego na Wydziale Rehabilitacji i Wydziale Wychowania Fizycznego, a także w Wyższej Szkole Rehabilitacji. Zajęcia wystartowały w sobotę, 13 czerwca. Odbywać się będą do końca kalendarzowego lata.

Najbliższe spotkanie – 31 lipca. W sierpniu zajęcia odbędą się 14, 21 i 28 sierpnia, a we wrześniu – 4, 11, 18 i 25 września. Jak na razie zainteresowanie jest dość spore. W zajęciach uczestniczą nie tylko mieszkańcy gmin Stare Babice, Leszno i Kampinos, ale też pojawiają się osoby z gmin sąsiadujących z powiatu sochaczewskiego, które jogę łączą z wypadem do Puszczy Kampinoskiej.

Na zajęcia trzeba zabrać własny kocyk lub matę do ćwiczeń oraz wygodny, dostosowany do aury strój sportowy i miękkie, sportowe obuwie. Warto też zaopatrzyć się w wodę. W przypadku upałów, przy minimalnym nawet wysiłku ćwiczących dopada pragnienie. Przy upałach należy pić, by nie nastąpiło szkodliwe dla zdrowia odwodnienie.

BN

Fot. Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz