Inwestycje w gminach Nowa Sucha, Rybno oraz Brochów ze wsparciem samorządu Mazowsza

Przebudowa kompleksu boisk piłkarskich w gminie Brochów, budowa i wyposażenie ośrodka zdrowia – centrum medyczno-rehabilitacyjnego w gminie Rybno czy rozbudowa zaplecza budynku gminnego przy boisku sportowym w Nowej Suchej – to inwestycje, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 1,8 mln zł. Dziś umowy podpisał marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci. W spotkaniu wziął udział także wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński.

Na realizację instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego samorząd przeznaczył w tym roku rekordowe 151 mln zł, z czego ponad 95 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów lokalnych. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, to tylko jeden z kilkunastu programów wsparcia, dzięki którym powstają nowe drogi, boiska, sieci kanalizacyjne oraz wodociągowe i wiele innych inwestycji. – Walka z pandemią odcisnęła swoje piętno w dużej mierze na samorządach lokalnych. Wspierając mazowieckie gminy i powiaty pomagamy przede wszystkim naszym mieszkańcom. Dla nich są to bardzo ważne przedsięwzięcia, które wpływają na jakość codziennego życia. Dlatego pomagamy i zmieniamy nasze miasta i gminy na lepsze – dodaje.

Do trzech gmin z powiatu sochaczewskiego tym razem przekażemy 1,8 mln zł. Dzięki temu wsparciu zrealizowane zostaną przedsięwzięcia, na które mieszkańcy czekają już od dawna, tak jak w przypadku ośrodka zdrowia w gminie Rybno. W obecnie funkcjonującym brakuje profesjonalnego wyposażenia, nie ma też dostępu do świadczeń rehabilitacyjnych, a sam budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie można takich inwestycji odkładać na później, dlatego pomagamy w ich realizacji – zaznacza wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński.

Rozbudowa zaplecza budynku gminnego przy boisku sportowym w Nowej Suchej

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie budynek zaplecza gminnego obiektu sportowego, który będzie składał się z parteru oraz piętra. Dobudowane zostaną nowe szatnie z łazienkami, pomieszczenie dla sędziów, magazyn oraz pomieszczenia gospodarcze, techniczne i wielofunkcyjne. Budynek zostanie także ocieplony oraz podłączony do kanalizacji. Oprócz rozbudowy zadanie obejmuje także wyposażenie szatni oraz pomieszczenia gospodarczego i wielofunkcyjnego. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczył 720 tys. zł.

Jak zaznacza wójt gminy Nowa Sucha Maciej Szymon Mońka, stadion w Nowej Suchej  jest sportową wizytówką Gminy. – Rozbudowany budynek poprawi jego walory estetyczne. Podczas meczy oraz imprez z budynku korzystają mieszkańcy naszej gminy oraz innych okolicznych gmin i powiatów. Na stadionie rozgrywają się także rozgrywki ligowe, dlatego chcemy aby nowe zaplecze zachęcało do korzystania z obiektu – dodaje.

Przebudowa kompleksu boisk piłkarskich oraz remont zaplecza sanitarnego zlokalizowanego na terenie miejscowości Brochów i Janów

Samorząd Mazowsza przekaże 600 tys. zł na przebudowę kompleksu boisk piłkarskich. W ramach inwestycji wykonane zostanie boisko do piłki nożnej z trawy naturalnej z nawodnieniem, ogrodzeniem obiektu oraz oświetleniem terenu. Inwestycja zapewni możliwość aktywności fizycznej i jest odpowiedzią na potrzeby uczniów z lokalnych szkół podstawowy, strażaków z OSP czy klubu sportowego.

Jak zaznacza wójt gminy Brochów Piotr Szymański, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z trawy naturalnej dla rozgrywek w klasie A wraz nawodnieniem oraz oświetleniem stanowiło będzie element kompleksu sportowego w gminie. – Niezmiernie jestem usatysfakcjonowany, że nasi mieszkańcy będą mogli wreszcie cieszyć się z tak ważnego dla naszej społeczności projektu. Dziękuję za ogromne wsparcie jakie zostało nam przekazane – dodaje.

Budowa Ośrodka Zdrowia w miejscowości Rybno – poprawa warunków infrastruktury społecznej

W ramach inwestycji wybudowane i wyposażone zostanie centrum medyczno-rehabilitacyjne. Obecnie funkcjonujący ośrodek zdrowia nie jest dostosowany do rosnących potrzeby mieszkańców. Nowy budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną dodatkowe gabinety dla lekarzy specjalistów oraz rehabilitantów, a ośrodek zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt, który pozwoli na rozszerzenie zakresu świadczonych usług. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 500 tys. zł.

Gmina Rybno pozyskała wsparcie w kwocie  500 tys. zł na budowę nowoczesnego ośrodka zdrowia Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego w Rybnie. Jest to znaczące wsparcie finansowe, które umożliwi  wykonanie istotnych prac. Planowane rozpoczęcie inwestycji przewidziane jest na III kwartał 2021 r., a zakończenie w 2022 r. Budynek będzie wyposażony w gabinety lekarskie, rehabilitacyjne i gabinet stomatologiczny. W budynku będą mogli przyjmować również inni specjaliści – zaznacza wójt gminy Rybno Damian Jaworski.

Marta Milewska

Rzecznik Prasowy

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

fot. FB Piotr Szymański

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz