Impreza na początek lata

fot.podglądowe
Reklamy

KAPTURY Wraz z nastaniem wakacji przy Szkole Podstawowej w Kapturach zorganizowano Rodzinny Piknik. Impreza odbyła się 26 czerwca i połączyła Dzień Rodziny oraz Dzień Dziecka z otwarciem nowego boiska szkolnego, które powstało dzięki inicjatywie mieszkańców. Tym samym festyn miał rozmach i wielu gości. Przybył też Jan Kraśniewski, wójt gminy, oraz licznie przedstawiciele rady Gminy Iłów wraz z przewodniczącym Sławomirem Tomaszewskim. Mieszkańcy bardzo tłumnie przybyli i świetnie się bawili.

Koło Gospodyń Wiejskich „Pszczółki” dzięki uzyskanemu od gminy dofinansowaniu Dni Rodziny przygotowało wiele kulinarnych atrakcji. Do organizatorów dołączyło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która przygotowała 20. edycję Dnia Dziecka w Iłowie.

KGW „Pszczółki” przygotowało poczęstunek m.in. tradycyjne kanapki, grochówkę, liczne ciasta i ciasteczka. Na dzieci czekały dmuchańce, malowanie twarzy, warkoczyki, gry i zabawy. Imprezę poprowadził Przemysław Wasilewski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Iłów. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie – zespoły Bomble, Alter Ego oraz soliści i Paulina Białas, absolwentka Szkoły Podstawowej w Kapturach. Niewątpliwie dużą atrakcją był mecz KGW „Pszczółki” – Samorządowcy”, poprzedzony oficjalnym otwarciem boiska z przecięciem wstęgi, dokonanym przez Leokadię Brzozowską, dyrektora SP w Kapturach. Mecz zakończył się zwycięstwem jednym golem samorządowców. Podczas pikniku podziękowano twórcom boiska, jak też pracującym przy jego przygotowaniu wolontariuszom oraz sponsorom, którzy udzielili wsparcia finansowego.

BN

Fot. UG Iłów

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz