Dzieci do zabawy, rodzice do spisu

Reklamy
Na osiedlowych placach zabaw w każdą sobotę i niedzielę odbywają się rodzinne pikniki. O dobrą zabawę dbają animatorzy z grupy Elsa i Spółka proponujący dzieciakom konkursy, tańce, zachęcają rodziców i maluchy do wspólnej rywalizacji, choćby w przeciąganiu liny. W czasie pikników dorośli mogą skorzystać z pomocy rachmistrzów i wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym.

Za nami już kilka pikników zorganizowanych na jordanku przy 600-lecia, osiedlach Korczaka i przy al. 600-lecia w Trojanowie, przy ul. Fabrycznej i Kozubowskiego. Na pikniku na osiedlu komunalnym w Trojanowie z mieszkańcami wspólnie bawili się radni Piotr Pętlak i Edward Stasiak. Ten drugi przypomniał, że plac na tym osiedlu oddano do użytku pięć lat temu, a nadal wygląda jak nowy. Podziękował dzieciom i rodzicom, że tak się o niego troszczą. Pod fotorelacją umieszczoną na miejskim Facebooku pojawiły się dwa bardzo ciepłe wpisy pod adresem organizatora – Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM. Paulina napisała „serdecznie dziękujemy w imieniu naszych dzieci za bardzo miło spędzony czas”, a Małgorzata „bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę”.

A przed nami jeszcze pikniki na placach przy ul. Żwirki i Wigury, Grzybowej i Grunwaldzkiej. Szczegółowe informacje na ich temat można znaleźć w Letnim kalendarium wydarzeń na portalu Sochaczew.pl.

Ratusz, wspierający GUS w przeprowadzeniu Narodowego Spisu Powszechnego, postanowił wykorzystać obecność rodziców i uruchomił Mobilne Punkty Spisowe. W sobotę i niedzielę w specjalnym namiocie czekali rachmistrzowie pomagający mieszkańcom w wypełnieniu internetowej ankiety. Punkty cieszą się sporym powiedzeniem, bo np. na osiedlu Korczaka spisało się 59 osób, a w Trojanowie 49.

Jak przygotować się do spisu? Wystarczy zabrać dowód osobisty, spisać na kartce PESEL swój oraz osób z którymi mieszkamy. Na resztę pytań typu – czy jesteś osobą niepełnosprawną, jakie jest twoje główne źródło dochodu, czy przebywałeś przez dłuższy czas za granicą, jakim paliwem ogrzewane jest twoje mieszkanie – każdy z nas potrafi odpowiedzieć bez sięgania do dokumentów.

Następna szansa, by się spisać będzie 17 lipca na placu przy ul. Żwirki i Wigury oraz 18 lipca na placu przy ul. Grzybowej. Punkty czynne będą od 15.00 do 17.00.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz