Cztery dni Zuzanny

PŁYWANIE Olsztyn był miejscem, w którym odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych U14 w pływaniu. W elitarnym gronie zalazła się sochaczewianka, obecnie reprezentująca skierniewicką Nawę – Zuzanna Denisiewicz.

Młoda pływaczka przez cztery dnie ciężko pracowała w basenie. Z Olsztyna jednak wyjeżdża prawdopodobnie zadowolona, gdyż wypływała trzy kolejne mistrzowskie medale do swojej kolekcji.

Pierwszego dnia Zuzanna wystartowała w sztafecie mieszanej 4 x 100 m stylem zmiennym. Zespół Nawy zajął jedenaste miejsce (4.38,61).Prawdopodobnie start ten miał być tylko przetarciem przed kolejnymi wyścigami.

Drugiego dnia sochaczewianka wystartowała na 200 m stylem grzbietowym oraz 400 m stylem zmiennym. W grzbiecie nie miała sobie równych. W eliminacjach była pierwsza, z nową życiówką (2.25,57). W finale A wynik ten jeszcze poprawiła o 0,44 sekundy i została Mistrzynią Polski. Na 400 metrów młoda nasza pływaczka w eliminacjach była piąta (5.27,82 – nowy rekord życiowy). W finale A popłynęła trochę wolniej (5.28,08), ale miejsce utrzymała.

Trzeci dzień był najmniej udany. Starty na 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym nie zakończyły się spektakularnymi sukcesami. Na grzbiecie Denisiewicz w eliminacjach zajęła dopiero dwunaste miejsce (32,39). W finale była szósta z wynikiem 32,62, co ostatecznie dało jej 16 miejsce w Mistrzostwach Polski. W stylu zmiennym pływaczka Nawy w eliminacjach popłynęła rewelacyjnie (2.31,35). Nowy rekord życiowy dał jej trzecie miejsce. Występ w finale A nie był już tak udany. Czas 2.33,80 wystarczył zaledwie do zajęcia dziewiątego miejsca.

Ostatni, czwarty dzień był już bardzo radosny. W eliminacjach setki grzbietem Zuzia była piąta (1.08,94). W finale A poprawiła swoją życiówkę (1.07,88) i tym samym wskoczyła na najniższy stopień podium. Ostatnią rozgrywaną konkurencją była sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym. Drużyna Nawy Skierniewice z Zuzanną Denisiewicz w składzie uzyskała czas 4.40,81 i bez najmniejszego problemu zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski.

Skierniewicki klub zdobył na zawodach trzy medale… wszystkie zawisły w sportowej kolekcji sochaczewianki – Zuzanny Denisiewicz.