Combo Taneczne i przyjaciele

 25 lipca o godz. 17:30 w parku im. I.W. Garbolewskiego, jako ostatnie w tegorocznym Sochaczewskim Fetiwalu Folklorystycznym, wystąpi Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego.

Tego nazwiska nie trzeba nikomu przedstawiać, to syn Wojciecha Młynarskiego, który jednak poszedł własną drogą muzyczną. Wraz z kilkoma innymi muzykami założył zespół, który próbuje ocalić przedwojenny folklor warszawski.

W Sochaczewie zespół wystąpi z zaprzyjaźnioną kapelą Zdzisława Kwapińskiego pochodzącą ze Zwolenia i Radomia. Lider grupy to znany w regionie skrzypek, saksofonista, śpiewak i tancerz a także znawca folkloru ziemi radomskiej. Oba zespoły nagrały płytę pt. „Skarałeś mnie Boże”, z której materiał zaprezentują na sochaczewskim festiwalu. Usłyszymy więc połączenie miejskiego folkloru Warszawy z tradycyjną muzyką wsi, m.in. „Stachu”, „Gęsi za wodą”, „Kuplety warszawskie”, do których słowa napisał Jan Młynarski, czy niezapomniane „Capri”.

Ta muzyka jest dla starszych i młodych, przy niej powspominamy, zaśpiewamy, a nawet zatańczymy przedwojenne tango i ludowego mazura.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz