Byli pod wpłaywem alkoholu i opiekowali sie dziećmi

Fot. symboliczne Policja
Troje nietrzeźwych mieszkańców Żyrardowa zajmowało się dwójką dzieci w wieku 4 miesięcy i 7 lat. Opiekę nad małoletnimi miał przejąć 31-letni partner jednej z kobiet, lecz został zatrzymany przez sochaczewskich funkcjonariuszy za posiadanie narkotyków. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Za narażenie dzieci na utratę zdrowia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, tuż przed godziną 23, funkcjonariusze dostali informację, że dorośli pod wpływem alkoholu zajmują się małymi dziećmi. Na miejsce pojechał patrol prewencji. Okazało się, że na jednej z posesji odbywała się impreza, w której uczestniczyły dwie kobiety w wieku 29 i 37 lat oraz 23-letni mężczyzna. Na miejscu interwencji były także dwie dziewczynki w wieku 4 miesięcy i 7 lat. Wszyscy pochodzili z powiatu żyrardowskiego.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że dorośli uczestnicy spotkania byli nietrzeźwi. Nie mogli w takim stanie zajmować się dziećmi, więc na przejęcie opieki nad małoletnimi zdecydował się partner jednej z kobiet.

Policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych. Chwilę później 31-latek został zatrzymany, ponieważ w jego saszetce policjanci znaleźli małą elektroniczną wagę i dwie torebki z białą substancją. Mężczyzna powiedział policjantom, że w jednej jest mefedron, a w drugiej amfetamina.

Podejrzany o posiadanie narkotyków został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Taki sam los spotkał trójkę mieszkańców Żyrardowa, wobec których podjęto interwencję. Usłyszeli już zarzuty narażenia dzieci na utratę zdrowia, natomiast zatrzymany 31-latek  odpowie za posiadanie środków odurzających.

Materiały w sprawie niewłaściwej opieki nad małoletnimi dziećmi trafiły już do sądu rodzinnego.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz