Boisko zamiast toru

Reklamy

Mamy złą i jednocześnie dobrą wiadomość dla młodzieży z osiedli Polna II oraz Polna III. Istniejący pomiędzy blokami tor rowerowy zostanie definitywnie zrównany z ziemią. Nie oznacza to jednak, że znów będzie tam wygon. Władze spółdzielni chcą pustą do tej pory działkę przekształcić w teren sportowo-rekreacyjny.

W jednym z ostatnich wydań „Expressu Sochaczewskiego” informowaliśmy o decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sochaczewie, który nakazał sochaczewskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej rozebranie lub zalegalizowanie toru rowerowego, który został wybudowany pomiędzy osiedlem Polna II i Polna III. Dodajmy, że legalizacja kilku górek ziemi miała kosztować 125 tysięcy złotych.

Równanie z ziemią

Jak wynika z naszych informacji, władze spółdzielni nie zdecydowały się na taki krok. Co oznacza, że tor zostanie już wkrótce zrównany z ziemią. Przypomnijmy, że został on wybudowany na prośbę młodych mieszkańców osiedli. Jednak od samego początku budowa toru spotykała się z nieprzychylnym przyjęciem przez niektórych mieszkańców osiedla. W końcu ktoś doniósł do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sochaczewie, że tor jest samowolą budowlaną. Inspektor musiał zareagować na pismo i rozpoczął procedurę wyjaśniającą. Ta potwierdziła, że obiekt został wybudowany bez jakichkolwiek zezwoleń i planów.

Jednak likwidacja toru nie oznacza, że w jego miejscu nic nie powstanie. I jak przedtem będzie tam ugór, po którym będzie hulał wiatr. Otóż jak wynika z naszych informacji, we wtorek 20 lipca odbędzie się spotkanie władz spółdzielni z radami osiedli Polna II i Polna III. Podczas spotkania spółdzielcom mają być przedstawione projekty zagospodarowania tego terenu.

Jedno jest pewne, wbrew rozpuszczanym plotkom, spółdzielnia nie zamierza sprzedawać tego terenu. Wprost przeciwnie. Zostanie on przekształcony w teren sportowo-rekreacyjny.

Powoli do celu

Władze spółdzielni, zapytane przez nas o plany zagospodarowania, nie chciały się wypowiadać na ten temat przed spotkaniem. Jednak, jak wynika z naszych informacji, spółdzielcom mają być przedstawione cztery warianty zagospodarowania. Pierwszy z nich to budowa w tym miejscu boiska trawiastego o wymiarach zbliżonych do Orlika. Kolejny wariant przewiduje budowę dwóch torów rowerowych, jednego dla maluchów i drugiego dla młodzieży, i osób starszych. Trzeci wariant, który ma być przedstawiony radom osiedli, to tor rowerowy dla dzieci i młodzieży wraz z towarzyszącym mu boiskiem wielofunkcyjnym oraz siłownią. Ostatnia propozycja, to powstanie w tym miejscu boiska wielofunkcyjnego.

Z tych wszystkich wariantów najbardziej optymalnym wydaje się ten dotyczący budowy boiska trawiastego. Nie chodzi tylko o koszty, choć też grają istotną rolę. Takie boisko mogłoby powstać bardzo szybko i w dodatku w kolejnych latach mogłoby być wzbogacane o kolejne obiekty. Chociażby o boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę. Tym samym włączając do tego istniejący obok plac zabaw oraz siłownię, w ciągu kilku lat powstałby tam profesjonalny kompleks sportowo-rekreacyjny. Natomiast budowa w tym miejscu toru rowerowego mija się z celem, ponieważ za dwa lata profesjonalny obiekt tego typu powstanie – jak zapowiada burmistrz Sochaczewa – na Podzamczu.

Należy także dodać, że ostateczną decyzję, co do zagospodarowania terenu pomiędzy osiedlami, musi podjąć walne zgromadzenie SML-W.

Jerzy Szostak

Fot.: pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz