Asfaltują Załamaną, Krakowską, Rolniczą

fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego
Reklamy
Sezon budowlany w pełni i choć czasem zakłóca go kapryśna pogoda, miejskie inwestycje realizowane są zgodnie z planem. Z uwagą śledzimy, co dzieje się na remontowanym niemal kilometrowym odcinku ulicy 15 Sierpnia, jak postępuje budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 i kanalizacji deszczowej w ul. Płockiej. Zaglądamy też na mniejsze budowy.

Dużo dzieje się na drogach lokalnych. Na Załamanej, Krakowskiej i Rolniczej wykonano podbudowę, wylano wyrównawczą warstwę asfaltu, wykonawca jest teraz na etapie regulowania studzienek i, gdy się z tym upora, wyleje docelową nawierzchnię. Następne na tej liście są Kraszewskiego, Cieplna, Langiewicza, Tuwima, Niepodległości, Krzywa, Zwierzyniecka i Królewska.

Podobne prace prowadzone są w rejonie sklepu PSS „Społem” przy ul. Gawłowskiej. Obok niego znajduje się wjazd na teren osiedla stanowiący też dojazd do garaży. Dotychczasową betonową nawierzchnię ratusz zastąpi asfaltem. Na razie wyfrezowano beton i ułożono pierwszą warstwę nawierzchni. Po ustawieniu krawężników i wyregulowaniu studzienek tu także ekipy wyleją docelową warstwę bitumiczną.

Między hotelem Chopin a Lidlem przebiega droga wewnętrzna, która tylko na części jest utwardzona. Jej odcinek wchodzący w osiedle, znajdujący się na wysokości garaży, wkrótce stanie się zatoczką parkingową, a kierowcy zaczną parkować na asfalcie.

Ale to nie koniec prac na miejskich drogach. Szybki, kilkudniowy remont polegający na wymianie górnej warstwy asfaltu ma przejść ulica Narutowicza oraz odcinek Batorego, odchodzący od Narutowicza w kierunku bloków. Ratusz planuje tam wymianę nawierzchni, a przy Batorego dodatkowo ułożenie jednostronnego chodnika. Kolejny projekt dotyczy drogi wewnętrznej biegnącej wzdłuż ogrodzenia sądu rejonowego w kierunku bloków. UM chce ją nieco poszerzyć i utwardzić asfaltem.

Pod koniec minionego roku ruszyła budowa sali gimnastycznej przy boryszewskiej „dwójce”. W ostatnim czasie powstał budynek łączący ją z gmachem szkoły. 240 metrowy łącznik będzie stanowił zaplecze sali. Zmieści się w nim m.in. wiatrołap, hol i dwie przebieralnie – dla dziewcząt i chłopców. Każda z nich ma się składać z szatni, toalety oraz pryszniców. Goście i kibice będą mogli z holu wejść do toalet, w tym jednej dla niepełnosprawnych. Nowy łącznik to też pokój wraz z zapleczem magazynowym oraz łazienką dla nauczycieli wychowania fizycznego i ponad trzydziestometrowy magazyn sprzętu sportowego.

Na budynku uzbrojono strop, a kolejnym etapem będzie betonowanie dachu nad łącznikiem oraz montaż dźwigarów podtrzymujących dach sali gimnastycznej. Ich dostawa, ze względu na długość stalowych elementów, nieco się przedłuża, bo z zarządcami dróg należy uzgodnić warunki przejazdu ponadgabarytowego ładunku.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz