23 -letni kierowca był i pijany i doprowadził do kolizji z ciągnikiem siodłowym

Fot. Pixabay
Sześć osób jechało oplem, którego kierowca uderzył w zaparkowany ciągnik siodłowy. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a badanie śliny wykazało obecność narkotyków w organizmie. W jego saszetce biodrowej mundurowi znaleźli amfetaminę. Mieszkaniec gminy Rybno usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewali, że pojazdem kierował 23 – letni mieszkaniec gminy Rybno. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało ponad 1,5 promila. Policjanci przeprowadzili również badanie na obecność narkotyków w organizmie, które dało wynik pozytywny.

Podczas wykonywanych czynności w saszetce biodrowej należącej do 23 – latka mundurowi znaleźli torebkę z białym zbrylonym proszkiem. Późniejsze badanie przeprowadzone w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie wykazało, że była to amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że to 23 – latek kierował samochodem w chwili zderzenia z ciągnikiem siodłowym. Młody mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Młodzi pasażerowie opla mogą mówić o ogromnym szczęściu. Przeładowany samochód, kierowca pod wpływem środków psychoaktywnych to gotowy scenariusz na tragedię na drodze. Ponownie apelujemy o zachowanie odpowiedzialności. Pijany lub znajdujący się pod wpływem narkotyków kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz