Zwycięstw ciąg dalszy

PIŁKA NOŻNA Warszawska Liga Okręgowa, grupa II

Po raz kolejny okazało się, jak ważne jest dobre wejście w mecz. A Teresin właśnie świetnie ułożył sobie grę, zdobywając bramki na początku spotkania.

Najpierw w 5. minucie, po świetnym zagraniu Sebastiana Parśniaka, wynik otworzył Kamil Stencel, aby już 7. minut później go podwyższyć. W 37. minucie – po udanej akcji – tym razem Kamil Stencel zaliczył asystę, a gola zdobył Sebastian. Gospodarze niewiele byli w stanie zdziałać, gdyż bardzo rzadko udawało im się stworzyć jakiekolwiek zagrożenie pod bramką Michała Chapuły. W doliczonym czasie gry pierwszej części rzut wolny z prawej części boiska wykonywał Jakub Giś, zdobywając piękną bramkę do szatni. Już wtedy wiadomo było, że Teresin całkowicie panuje nad sytuacją.

Po przerwie mieliśmy najpierw obustronne strzały w poprzeczkę. W 66. minucie Roman Sosnovskyi w znakomity sposób uwolnił się spod opieki przeciwników, ruszył na bramkę, po czym tak wymanewrował bramkarza, że znalazł się sam przed pustą bramką, podwyższając wynik na 5:0. A już 4 minuty później Kamil Stencel wykonywał rzut rożny. Po jego znakomitym dograniu, umiejętnie dołożył głowę Adrian Binienda, zdobywając szóstego gola dla Teresina. Dopiero potem podopieczni Sebastiana Kęski nieco odpuścili, pozwalając Przyszłości stworzyć trzy bardzo groźne okazje, z których druga została wykorzystana, kiedy to z bardzo bliskiej odległości uzyskali oni honorowe trafienie.

To szóste z rzędu zwycięstwo umacniające zespół w ścisłej czołówce tabeli. Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Przyszłość Włochy – KS Teresin 1:6 (0:4)

Bramki dla Teresina: Kamil Stencel – dwie (5 i 12 min.), Sebastian Parśniak – (37 min.), Jakub Giś (45+2 min.), Roman Sosnovskyi (66 min.), Adrian Binienda (70 min.)

KS Teresin: Chapuła – Szewczyk, Binienda, K. Bargieł, Popławski (65 Kowalski) – M. Bauman (60 Sosnovskyi), Giś, Łukawski (73 P. Bauman), Mat. Struzik (79 Żakowski), Parśniak – Stencel

KS Teresin – Passovia Pass 3:0 v.o.

W sobotę w Teresinie miało odbyć się kolejne spotkanie rozgrywek ligi okręgowej z Passovią Pass. Goście poinformowali jednak, że na mecz nie przyjadą, w związku z czym na najbliższym posiedzeniu Komisji Gier Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej należy oczekiwać przyznania Teresinowi trzech punktów walkowerem.