Znów bardzo dobre wieści dla powiatu sochaczewskiego przynosi poseł Maciej Małecki

Reklamy

Na konto samorządu powiatowego wpłynie blisko 3 mln zł rządowych środków z Rezerwy Subwencji Ogólnej 2021 na rozbudowę mostu na rzece Bzurze w ciągu ulicy Mostowej w Chodakowie. Dzięki tym, kolejnym już środkom na ten cel, ta strategiczna drogowa inwestycja powiatu zostanie zrealizowana w całości z rządowych pieniędzy. Promesę w tej sprawie w poniedziałkowy poranek, 7 czerwca br. przekazał staroście Jolancie Gonta, Maciej Małecki wiceminister aktywów państwowych.

– To znów dobra wiadomość dla mieszkańców Sochaczewa, dzielnicy Chodaków i całej ziemi sochaczewskiej. Przypomnę, że wcześniej ta inwestycja została dofinansowana przez rząd kwotą 4 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych a dziś miałem przyjemność przekazać staroście Jolancie Gonta promesę na dodatkowe 2 809 000,00 mln zł na ten cel. Jako poseł ziemi sochaczewskiej cieszę się, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości w całości sfinansuje tę strategiczną inwestycję dla powiatu sochaczewskiego, jaką jest wybudowanie nowej, bezpiecznej przeprawy przy ulicy Mostowej w Sochaczewie – podkreślał na briefingu prasowym Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.

Przypomnijmy, rozbudowa obiektu mostowego ruszyła z końcem maja br.. Inwestycja kosztować będzie ponad 5,7 mln zł, realizuje ją warszawska spółka Freyssinet Polska. Powstanie bezpieczna przeprawa mostowa o dł. ok. 87,60 m, szerokości całkowitej 10,59 m, w tym jezdni o szerokości 7 m, chodnika dla pieszych o szerokości 2 m po prawej stronie od „ronda chodakowskiego”. Zbudowany zostanie też chodnik techniczny po drugiej stronie obiektu, bariery ochronne i balustrady oraz nowe oświetlenie. Wykonane zostanie też oznakowanie pionowe i poziome. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po 3 metrowym pasie ruchu w każdym kierunku. Zniknie zwężenie przy wjeździe na przeprawę dla jadących w stronę Żukowa. W ramach inwestycji powstanie chodnik o dł. ok. 55 m na drodze dojazdowej – ul. Brukowej, peron przystankowy przy przystanku autobusowym, jak również bariery ochronne drogowe oraz balustrady w ciągu tej ulicy.

– To bardzo ważny most, ważna komunikacyjna część naszego miasta, łącząca tereny gmin z miastem, gdzie dziennie przejeżdża tu wiele samochodów. Obecnie poprawiamy całą infrastrukturę, budując ten most na nowo. Teraz wszystko będzie zrobione tak, że zarówno piesi, rowerzyści i kierowcy bezpiecznie będą mogli się po nim poruszać. To bardzo ważna inwestycja, która w pełni zostanie sfinansowana ze środków rządowych. Generalnie jest to wyjątkowy rok dla naszego powiatu, bo otrzymaliśmy mocne wsparcie finansowe do wielu inwestycji. Niewątpliwie najważniejsze realizowane obecnie przez powiat to rozbudowa właśnie mostu na rzece Bzurze w Chodakowie oraz budowa pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie, wartej blisko 9 mln zł. Przypomnę, iż tę inwestycje również dofinansował kwotą 5 mln rząd Mateusza Morawieckiego. Za pomoc w pozyskaniu tych środków dziękujemy posłowi Maciejowi Małeckiemu i całemu rządowi – mówiła starosta Jolanta Gonta.

Obecny na miejscu, były burmistrz Sochaczewa, członek Zarządu Powiatu, mieszkaniec Chodakowa Bogumił Czubacki, nie krył zadowolenia, że po wielu latach most wreszcie doczeka się remontu.

 – Ja również, jako obecny radny powiatowy, a były włodarz tego miasta chciałem wyrazić zadowolenie i wdzięczność za to, że uda się wyremontować tak ważny dla mieszkańców most. Wielokrotnie przejeżdżając widziałem, że występują tu utrudnienia. Był tzw. system wahadłowy, zawsze jedna strona musiała czekać na drugą. Uważam, że ta inwestycja jest bardzo istotna i bardzo ważna, ponieważ, to ułatwi życie mieszkańcom, szczególnie tej dzielnicy. Dziękuje posłowi Maciejowi Małeckiemu, że zrobił taki duży wysiłek na rzecz naszego miasta.

Poseł Maciej Małecki promesę przekazał staroście Jolancie Gonta przy remontowanym moście w Chodakowie w obecności przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Kierzkowskiego, wicestarosty Tadeusza Głuchowskiego i członków Zarządu Powiatu Anny Pawłowskiej oraz Bogumiła Czubackiego.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz