Zauroczeni pięknem przyrody

IŁÓW Komisja konkursowa w Iłowie rozstrzygnęła konkurs fotograficzny „Wiosna w Gminie Iłów” i wybrała najpiękniejsze jej zdaniem prace. Zainteresowanie konkursem było spore. Wpłynęło w sumie 41 prac konkursowych. Fotografie zostaną wykorzystane w promocji gminy Iłów.

Prace oceniano w czterech kategoriach, w tym po dwa rodzaje tematyczne – kwiaty i krajobrazy. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny 41 prac, które wpłynęły na konkurs: „Wiosna w Gminie Iłów” postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki.

Główną nagrodę w kategorii „Wiosenne kwiaty do lat 18” zdobyły Emilia Siła – Nowicka i Zuzanna Gomoliszek. Natomiast wyróżnienia przyznano za niezwykle udane zdjęcia Kacprowi Krzemińskiemu, Karolowi Krzemińskiemu, Agnieszce Piątkowskiej i Sarze Lipińskiej. W kategorii wiosennych kwiatów wśród osób dorosłych najlepszą pracą zdaniem jurorów była fotografia Anny Marciniak. Przyznane zostały też dwa wyróżnienia. Zdobyli je

Marcin Ziółkowski i Anna Kornacka.

W kategorii „Wiosenny krajobraz do lat 18” ponownie najlepszą fotografką okazała się Emilia Siła – Nowicka, która triumfowała jak zwyciężczyni w kategorii kwiatów. Wyróżnienia za swe pejzaże fotograficzne dostali Rafał Banasiak, Weronika Bartos, Leonard Kurowski i Magdalena Walczak.

Z kolei wśród dorosłych kategorii „Wiosenny krajobraz” ponownie znaleźli się nagrodzeni fotograficy kwiatów. Marcin Ziółkowski, który zdobył pierwsze miejsce za pejzaż, jako portrecista kwiatów był wyróżniony. Z kolei Anna Marciniak, która triumfowała jako najlepsza fotografka kwiatów, za swe krajobrazowe zdjęcia zdobyła tym razem wyróżnienie.

Zdaniem jury wybór był bardzo trudny, bo prezentowane w konkursie fotografie reprezentowały bardzo wysoki poziom.

BN

Fot. UG Iłów

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz