Zakątki Mazowsza

fot.pixabay

REGION Do 16 lipca trwa XVI edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”. Konkurs organizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

– Pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Odpocznij na Mazowszu” – informują organizatorzy. Konkurs będzie przeprowadzony w następujących kategoriach – „Odpocznij na Mazowszu – Aktywnie”, „Odpocznij na Mazowszu – z pasją” i „Odpocznij na Mazowszu – z Kulturą”.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do tegorocznego tematu konkursu w jednej z kategorii konkursowych. Jury będzie zwracać uwagę na treść oraz jakość nadesłanych zdjęć. Wszyscy fotografowie muszą być amatorami. Z udziału w konkursie wyłącza się osoby zajmujące się zawodowo fotografią, absolwentów uczelni plastycznych i filmowych, nauczycieli akademickich tych uczelni, osoby, które w ostatnich dwóch latach zdobyły nagrodę w konkursie lub brały udział w warsztatach konkursowych, oraz pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie. Maile z załączonymi plikami (skanem formularza zgłoszeniowego i zdjęciem) trzeba przesyłać do 16 lipca na adres: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl. Jeśli ma się mniej niż 18 lat, trzeba dołączyć zgodę rodziców i wspólnie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Tegoroczna edycja konkursu przeprowadzona będzie jednoetapowo. Spośród prac wykonanych i nadesłanych przez uczestników, jury oceni i wybierze do 12 zwycięskich fotografii. Dodatkowo zwycięskie fotografie wezmą udział w głosowaniu internautów, w trakcie którego internauci wybiorą laureata konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski.

Zdobywca pierwszej nagrody w każdej z kategorii dostanie 2 tys. złotych, drugiej – 1,5 tys. złotych, a trzeciej zł 1 tys. złotych. Będą też trzy wyróżnienia po 800 złotych każde. Nagroda publiczności – internautów – to dodatkowe 1 tys. złotych.

Dodatkowo dla laureatów konkursu Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje weekendowe warsztaty fotograficzne, odbędą się we wrześniu lub październiku. Forma warsztatów (wyjazdowe lub online) będzie uzależniona od sytuacji i obostrzeń związanych z pandemią.

Formularze konkursowe dostępne wraz z regulaminem konkursu na stronie w zakładce konkursy-szkolenia/konkursy-fotograficzne.

Informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 616, 59 79 532 lub wysyłając pytania na adres konkurs.fotograficzny@mazovia.pl

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz