Z Fryckiem w panoramie Sochaczewa

W Dni Sochaczewa nasze miasto dołączy do projektu visitpoland.online. Udostępniony zostanie wirtualny przewodnik zawierający nasze największe atrakcje połączony z grą miejską. Jeszcze nigdy Sochaczew nie posiadał tak atrakcyjnej wizytówki w sieci, a dołączona gra miejska to niezwykle ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu.

Ta, przygotowana specjalnie na Święto Mieszkańców propozycja zostanie zaprezentowana pod hasłem „Sochaczew w panoramie 3D i gra wirtualna”. Premiera odbędzie się 11 czerwca o godz. 14:00 w kramnicach miejskich.

Panorama Sochaczewa pozwala zwiedzić nasze miasto za pośrednictwem pięknych zdjęć 3D wykonanych zarówno z lotu ptaka, jak i w jego najciekawszych punktach. Nie ruszając się z domu można odwiedzić bulwary z przystanią nad Bzurą, najciekawsze sochaczewskie pomniki, czy parki i wiele więcej. Istnieje możliwość wirtualnej wizyty w naszych dwóch najciekawszych muzeach – Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz Kolei Wąskotorowej. Zainteresowani mogą także płynnie przenieść się i zobaczyć wnętrza magistratu.

Już teraz mamy do czynienia z bardzo bogatym przedstawieniem miasta, mimo że obejmuje głównie centrum. Jednak, jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, aplikacja będzie rozwijana, tak by docelowo objęła cały Sochaczew.

– Planujemy na bieżąco aktualizować zdjęcia, by przedstawiały możliwie obecny stan miasta – mówi Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik wspomnianego wydziału. – Chcemy, żeby internetowa wizytówka Sochaczewa była możliwie najbogatsza w treści i zawsze aktualna.

Dodatkowym elementem zawartym w panoramie miasta jest gra miejska, pozwalająca poznać dzieje Sochaczewa. Dzięki niej udamy się na historyczną wycieczkę, w której przewodnikiem będzie Frycek, czyli Fryderyk Chopin i to z jego perspektywy będziemy oglądać Sochaczew. Przeniesiemy się w wirtualny świat zabytków i odpowiemy na ciekawe zagadki.

– Taka forma poznawania historii naszego miasta jest z jednej strony bardzo przystępna, z drugiej dostarcza znakomitej rozrywki, szczególnie jeśli ktoś zdecyduje się odwiedzić zaprezentowane miejsca w rzeczywistości – mówi Joanna Niewiadomska-Kocik.

W ramach wspomnianej gry odwiedzimy 17 ciekawych punktów w mieście. W każdym będziemy mogli odpowiedzieć na jedno z 17 pytań. Każdy kto zbierze komplet prawidłowych odpowiedzi, otrzyma specjalny kod. Z jego pomocą będzie mógł odebrać w Biurze Obsługi Klienta sochaczewskiego magistratu pamiątkowy medal turystyczny.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz