Wróciła szafa z książkami

fot.pixabay

SOCHACZEW Od 15 czerwca zniesiona została kwarantanna książek zwracanych przez czytelników. W związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wróciła do wcześniejszych form pracy tzn. znowu możliwy jest wolny dostęp do półek z książkami, a działalność wznowił punktu wymiany książek. Każdy kto posiada publikacje, którymi chciałby się nieodpłatnie podzielić z innymi może je przynieść do biblioteki.

Stosujemy zasadę, że można wybrać z regału wymiany tyle książek ile się przyniosło własnych. Oczywiście można zostawić ich więcej – mówi Hania Jażdżyk, z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.

Przypomnijmy, że pomysł aby biblioteka pośredniczyła w wymianie książek między mieszkańcami Sochaczewa powstał wkrótce po przeniesieniu księgozbioru do nowego lokalu w Kramnicach. Specjalnie oznaczony regał ustawiono w holu, przy wejściu do MBP już sześć lat temu i inicjatywa ta cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem.

Miłośnicy książek chętnie przeglądają kolekcję. Najwytrwalsi co kilka dni sprawdzają co nowego pojawiło się w szafie wymiany – dodaje z kolei Barbara Bronicz, dyrektor MBP.

Do biblioteki trafiają prywatne zbiory zgromadzone przez czytelników, które chcieli przekazać w związku z przeprowadzką do nowego mieszkania lub innymi sytuacjami losowymi. Pracownicy chętnie pośredniczą w wymianie książek zgodnie z zasadą: każdemu czytelnikowi odpowiednia dla niego książka, każdej książce znajdźmy czytelnika. Z szafy wymiany można skorzystać w godzinach pracy biblioteki. Bibliotekarze zachęcają by dać przeczytanym książkom, których nie potrzebujemy, drugie życie. Tylko książka czytana spełnia swoją funkcję.

UM Sochaczew

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz