Wójt Gminy Brochow z absolutorium za 2020 rok

10 czerwca w Domu Kultury w Tulowicach odbyła się Sesja Absolutoryjna Rady Gminy Brochów. Po szczegółowym podsumowaniu, Wójt uzyskał jednogłośne wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

– Chciałbym serdecznie podziękować za udzieleni mi absolutorium i wotum zaufania. Jest mi niezmiernie miło, ale też mam ogromną satysfakcję, że mogę być dziś tu z państwem. To absolutorium jest dziełem całej naszej wspólnoty. Wspólnie pracujemy cały rok na to, żeby później móc podsumować wszystkie działania związane przede wszystkim z potrzebami naszej gminy, właśnie na takiej sesji, jak ta dzisiaj. Za to wszystko chciałbym podziękować wam wszystkim, a w szczególności radnym za mądre decyzje, cierpliwość i za to, że możemy realizować naprawdę duże inwestycje. Dziękuje również sołtysom, bo są najbliżej naszych mieszkańców. Dlatego zawsze cenie sobie ich zdanie i wsparcie w wielu działaniach. Dziękuje również moim najbliższym współpracownikom, pracownikom Urzędu Gminy, jak i kierownikom jednostek, dyrektorom szkół, ale także policji i strażakom za współpracę. Nasza gmina rozwija się pod każdym względem i jest tych dziedzin bardzo dużo. W ubiegłym roku wydaliśmy 4,5 miliona na inwestycje, przy prawie 50 procentowym dofinansowaniu z zewnątrz. Strategia dynamicznego rozwoju gminy Brochów się sprawdza doskonale w praktyce i w przyszłości jeszcze zaprocentuje. Na zakończenie warto dodać, że w gminie wykonaliśmy inwestycje za blisko 55 milionów złotych, z czego pozyskaliśmy 40 milionów ze środków zewnętrznych.

 – Dziękuję marszałkowi Adamowi Struzikowi i Adamowi Orlińskiemu, wiceprzewodniczącemu sejmiku Mazowieckiego za pomoc w pozyskiwaniu środków z Urzędu Marszałkowskiego i ministrowi Maciejowi Małeckiemu za patronat nad wszelkimi promesami z funduszy rządowych – podsumował wójt Piotr Szymański.

 Stan najlepszy od lat

W trakcie trwania Sesji przedstawione zostało sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu Gminy Brochów na 2020 rok wraz z informacją o stanie mienia Gminy. Odczytano również pozytywną opinię Regionalnej Komisji Obrachunkowej.

– To był dobry czas dla naszej gminy. Budżet gminny jest dość niewielki, ale w ramach posiadanych środków oraz pozyskiwanych środków zewnętrznych, realizowane były sprawnie wszystkie zadania. Biorąc pod uwagę milionowe inwestycje, które przez ostatnie lata wzbogacały naszą gminę. Gmina Brochów z roku na rok pięknieje a każdy mieszkaniec dostrzega dynamiczny i zrównoważony rozwój. Nasza gmina staje się nowoczesną wspólnotą samorządową, która myśli o przyszłości naszych pokoleń. 55 milionów a w tym 40 ,milionów zdobytych środków zewnętrznych. Na inwestycje i różnego rodzaju projekty poparte podpisanymi umowami, to ogromna wartość która wzbogaca naszą wspólnotę gminną. Milionowe inwestycje i niski wskaźnik zadłużenia, który stabilizuje się w 2022 roku na 33% pokazuje, że stan Gminy Brochów jest bardzo dobry – podkreślił Piotr Szymański.

 Radni Gminy Brochów przegłosowali udzielenie absolutorium Wójtowi Piotrowi Szymańskiemu. Wynik głosowania przyjęto owacjami. Radni, Sołtysi, Przedstawiciele jednostek podległych oraz współpracownicy podziękowali wójtowi za współprace przy sprawnej realizacji ubiegłorocznego budżetu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz