Wakacyjny rozkład jazdy

SOCHACZEW Jak poinformowała nas Donata Nowakowska – rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich, już wkrótce nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów KM.  Zmieniony rozkład będzie obowiązywać od 13 czerwca do 28 sierpnia.

W dalszym ciągu najwięcej zmian i utrudnień będzie spowodowanych trwającym remontem stacji Warszawa Zachodnia. Z uwagi na ograniczoną liczbę krawędzi peronowych na tej stacji, jak również kolizyjny ruch w rejonie stacji Warszawa Włochy, część pociągów KM kursuje w zmienionych godzinach lub ma wydłużone czasy przejazdu.

W związku z prowadzeniem ruchu jednotorowego na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna, wybrane pociągi nadal kończą i rozpoczynają bieg na stacjach Warszawa Główna i Warszawa Centralna – wyjaśnia Donata Nowakowska.

 W przypadku linii Warszawa – Łowicz utrudnienia związane z ruchem pociągów będą spowodowane trwającym remontem stacji Łowicz Główny oraz modernizacją torów na odcinku Sochaczew – Bednary. Dodatkowo w dniach 1 – 14 lipca z uwagi na konieczność sprawdzenia systemu sterowania ruchem kolejowym rozkład jazdy ulegnie zmianie. Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się w tabelach rozkładu jazdy na www.mazowieckie.com.pl.

Koleje Mazowieckie informują również, że z uwagi na trwającą nadal pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia nie zostanie uruchomiony pociąg „Słoneczny”.

atu

fot. KM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz