Wakacje z WOT

Fot. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

MAZOWSZE Już 26 czerwca rozpocznie się szkolenie podstawowe dla przyszłych żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach kolejnej edycji akcji „Wakacje z WOT”. To doskonała okazja, by spędzić wolny czas na poligonie, sprawdzić siebie i zostać żołnierzem Wojska Polskiego.

Celem akcji  jest umożliwienie uczniom, studentom i nauczycielom wstąpienie w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W czasie roku szkolnego czy akademickiego jest to trudne, więc wakacje stają się alternatywą dla osób, które marzą o wojsku. Podobny projekt WOT cieszył się dużym zainteresowaniem podczas ferii. Najbliższe szkolenie na Mazowszu w ramach projektu „Wakacje z WOT” rozpocznie się 26 czerwca, a zakończy 11 lipca uroczystą przysięgą. Czasu na zgłoszenie jest już w zasadzie niewiele. Kandydaci do służby w mazowieckiej brygadzie OT mogą działać dwutorowo. Ochotnicy wnioski o powołanie do odbycia 16-dniowego szkolenia podstawowego lub 8-dniowego wyrównawczego mogą wypełnić z pomocą rekruterów z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 6 MBOT lub zgłaszając się bezpośrednio do najbliższego WKU.

Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy przez 10 miesięcy nauki i pracy odkładają swoje marzenia na później. Te dwa tygodnie wakacji to doskonały moment, by je spełnić. Jestem przekonany, że podjęta decyzja zaowocuje w przyszłości, a Wy staniecie się częścią Wojska Polskiego, częścią 6 MBOT – zachęca płk Witold Bubak, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Więcej informacji na temat wakacji z WOT można uzyskać w zespole rekruterów 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku tel. 887 702 783

opr. es

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz