Voda w Kontraście

W minioną sobotę w Klubie Kontrast działającym w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się ostatni przed wakacjami koncert. W ciągu ostatniego roku, w związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii, koncertów z udziałem publiczności odbyło się zaledwie kilka. Tym bardziej przybyłych gości ucieszył fakt, że wreszcie jest możliwość wysłuchania koncertu na żywo, bezpośrednio w klubie.

Na zakończenie sezonu wystąpił pochodzący z Krakowa zespół Voda. Muzyka zespołu oscyluje wokół hardrocka i rocka progresywnego. Był to już drugi występ kapeli w Sochaczewie i, podobnie jak za pierwszym razem, muzycy swoją energią roznieśli scenę. Duża w tym zasługa frontmena Radka Kopcia, który swoją charyzmą i siłą oddziaływania na publiczność mógłby obdzielić kilkunastoosobowy band. To istny wulkan energii. Mocny wokal w połączeniu z rockowym brzmieniem gitary okazał się mieszanką niemal wybuchową. Świetnie na scenie odnaleźli się również perkusista Łukasz Piekarniak i grający na gitarze basowej Marek Balcerzak. Warto dodać, że był to debiut zespołu w tym składzie, a muzycy poradzili sobie świetnie.

Niesztampowa muzyka rockowa, inspirowana w dużym stopniu latami ’90 i wcześniejszymi. Pobrzmiewają w niej echa tego, co najlepsze – troszkę Toola, troszkę Soundgarden. Zespół wypracował jednak w dużym stopniu własne brzmienie. Nie przerasta ich nawet improwizacja jazzowa – tak występ Vody określił jeden z gości klubu. Pochlebnych opinii było więcej – „Świetna energia, czad!” – takie słowa również można było usłyszeć tuż po koncercie. Publiczność doceniła nie tylko żywiołowość sceniczną  i muzykę zespołu, ale też niebanalne teksty.

Tradycją w „Kontraście” jest, że po każdym koncercie publiczność domaga się bisów. Nie inaczej było i tym razem. Po wybrzmieniu ostatniego dźwięku był też czas na zdobycie autografów, pamiątkowe zdjęcia i rozmowę z muzykami.

Dla tych, którzy nie mieli możliwości osobiście pojawić się na koncercie mamy dobrą wiadomość. Po wakacjach na kanale YouTube Klub Kontrast SCK zaprezentowany zostanie materiał filmowy, w którym oprócz występu Vody, będzie można obejrzeć również kulisy koncertu.

Iza Strzelecka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz